Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Paź 2015 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
W supermarketach Emperador Light albo Tanduay 0,7L kosztuje jakieś 80 pesos.
Bardzo popularne są piersiówki 0,2L, tanie, ale ceny nie pamiętam (coś 25-30).

Piwo: rządzi browar San Miguel i w zasadzie chyba nie ma innego lokalnego na Filipinach - prawdopodobnie tak łatwiej kontrolować zloty biznes.
Ale jest kilka gatunków lokalnych piw:
- San Miguel Pilzner najtańszy w beczułkowatej butelce koloru brązowego - od 22P (dawno temu były takie w Polsce), w puszce droższe o 10P.
- San Miguel Light albo (SML) - cena w sklepach od 25P za smukłą, białą butelkę 0,33L, w knajpach od 40 (zwykle 50).
- drugi pod względem popularności po SM (i mój ulubiony) to RED HORSE - mocne piwko około 6%, sprzedawane w butelkach 0,33, 0,5 i 1L
- piwo - killer, czyli Colt45 (chyba z innego browaru?). Bardzo mocne, smak niespecjalny, ale do zniesienia. Półlitrowe albo 1L.
- piwo - siki, czyli "złoty orzeł" (gold eagle) - taniocha, od 50P za litrową butlę, ale w smaku nieszczególne :?

Potem to już są piwa zagraniczne, np. Heineken, ceny oczywiście odpowiednie.
Wino jest drogie, od około 160 pesos, wybór bardzo ograniczony (często do 2-3 sztuk na sklep).
Piwo jest dla ludzi przy kasie, wino - synonimem luksusu.

Załączniki:
ScreenShot936.jpg
ScreenShot936.jpg [ 54.28 KiB | Obejrzany 3695 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#22 PostWysłany: 05 Paź 2015 21:19 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
elwirka napisał(a):
Jako, że za rumem nie przepadam, to mam pytanie, czy na Filipinach jest wódka czysta w sklepach?! Ichnia czy importowana? I najważniejsze, w jakiej cenie?

Jest, i ichnia i importowana, ale droższa. Cen nie znam, bo nie kupowałam. Ale chyba też nie takie wielkie koszta, bo kupiliśmy w drinkach za grosze. Właściciel naszego hotelu "Boss" pił wódkę twierdząc, że od filipińskiego rum dostaje kociego rozumu :lol: My piliśmy rum twierdząc, że wódeczkę mamy na co dzień w Polsce. Butelka rumu tańsza od coli :) po 55 php
Piwo też piliśmy San Miguel - nasz przyjaciel z Hiszpanii 8-) . Wolimy Pilzner chyba po 35 php, bo Light to sikacz.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 05 Paź 2015 21:37 

elwirka napisał(a):
Jako, że za rumem nie przepadam, to mam pytanie, czy na Filipinach jest wódka czysta w sklepach?! Ichnia czy importowana? I najważniejsze, w jakiej cenie?

@elwirka
Koniecznie wybierz się na zlot F4F do Lwowa.
Tam tego towaru będzie do oporu. :mrgreen:
Góra
 PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 06 Paź 2015 06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
Zadanie domowe odrobiłam. Net przekopałam. Ale wszyscy podają tylko ceny piwa i rumu na Filipinach. Boję się, że będzie tak jak w Tajlandii. Czyli w sklepikach brak miejscowej wódki, a importowany Smirnoff w cenie 100 zł za 0,7. I jak tu się napić budżetowo? Chyba jednak pozostanie mi rum z colą z plastikowego kubełka;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Paź 2015 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Rum rzeczywiście na Filipinach króluje, ale nie jest jedynym alkoholem.
W sklepach polecam zerknąć na dolne półki. Można tam znaleźć całkiem ciekawe wynalazki. Jednym z nich jest VINO KULAFU - alkohol o pomarańczowym kolorze, który winem w żadnym wypadku nie jest. Ma około 30 gradusów, z lodem wchodzi całkiem, całkiem
Przebojem mojego pobytu na Filipinach były jednak słaboalkoholowe napoje Tanday Ice (w różnych kolorowych odsłonach). Napitek na bazie rumu, ale rum nie jest w nim wyczuwalny. Schłodzony jest super na tamtejsze upały. Nie gnębi tak, jak sam zwykły rum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Paź 2015 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Ja rumu Tanduay w ogóle nie trawię - jest dla mnie za ciężki, za słodki i za gęsty.
Za to Emperador Light (Brandy 35%) wchodzi z colą jak wódeczka.

Co do "rajskiej plaży" w Manili, to tak wyglądała w 2007 roku:

Załączniki:
pict0019.jpg
pict0019.jpg [ 222.21 KiB | Obejrzany 3330 razy ]
pict0018.jpg
pict0018.jpg [ 212.18 KiB | Obejrzany 3330 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Paź 2015 23:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
A tak wyglądało wybrzeże w Manili we wrześniu 2015 :cry:

Załączniki:
Manila plaza.jpg
Manila plaza.jpg [ 112.59 KiB | Obejrzany 3263 razy ]
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 14 Lis 2015 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
elwirka napisał(a):
Zadanie domowe odrobiłam. Net przekopałam. Ale wszyscy podają tylko ceny piwa i rumu na Filipinach. Boję się, że będzie tak jak w Tajlandii. Czyli w sklepikach brak miejscowej wódki, a importowany Smirnoff w cenie 100 zł za 0,7. I jak tu się napić budżetowo? Chyba jednak pozostanie mi rum z colą z plastikowego kubełka;-)

Dzisiaj specjalnie zerknąłem na zwykłą białą wódkę. Jest taki filipiński wynalazek - Toska vodka. Nie wiem jak toto smakuje bo ja ładuję tylko rum, który jest pyszny :mrgreen:
Flakon 0,7 tej toski w markecie w El Nido kosztuje 145 php. W mniej turystycznych miejscach pewnie taniej.
Co ciekawe na dole jest tekst po rosyjsku a na tylnej etykiecie flaszki info, że wódka to wynalazek rosyjski i jakaś tam super woda czy coś, nie pamiętam dokładnie. Wódka jednak jest produkowana przez Filipiny
Image
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 14 Lis 2015 21:08 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Z całego serca polecam Filipiny. Dziwi mnie narzekanie na zawyżanie cen, bo ceny tam są dla nas bardzo przystępne, praktycznie wszystko jest tanie: taksówki, jeepneye, jedzenie, noclegi, loty pomiędzy wyspami, nie mówiąc o rumie, który jest chyba tańszy niż u nas piwo. Czasem trzeba się targować np. w jeepneyu, bo w taksówce już nie, bo jest jak u nas taksometr. Jednakże targowania się nie uznaję za próbę naciągnięcia turysty. Plaże są cudowne, mało ludzi, bardzo mnie dziwi, że to może komuś przeszkadzać. Dla mnie to ostatnie zakątki raju na ziemi, jeśli mogą wędrować szeroką, piękną plażą z palmami ponad godzinę i minąć w tym czasie ledwie kilka osób. Ludzie są bardzo życzliwi i w zasadzie oprócz rzeczywiście pokrzywdzonych przez los (bez nogi, ręki etc.) nikt nie żebrał i nie próbował od nas wyrwać kasy. W tej chwili akurat jest promocja na wyloty z Włoch do Manili. Za niewielkie pieniądze można spędzić piękne wakacje. Zazwyczaj każdy mój wyjazd to inny kraj, bo jest tyle ciekawych miejsc do zobaczenia, ale na Filipiny wybrałabym się chętnie jeszcze raz, jest tam tyle pięknych wysp. Polecam wszystkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Lut 2016 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Odnoszę wrażenie, że loty między wyspami są tanie jedynie w jakichś super promocjach, kupowane z duuużym wyprzedzeniem oraz w porze deszczowej :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Paź 2016 12:53 

Rejestracja: 02 Sie 2014
Posty: 81
Byłam w tym roku na Filipinach w maju i jestem zauroczona tym krajem, mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę.
Z premedytacja ominęłam Boracay, czy Panglao, to miejsca zbyt turystyczne jak dla mnie.
Turystów wszędzie można spotkać, no przecież każdy chce zobaczyć Filipiny. Nie ma się co dziwić, że kraj jest nastawiony na turystykę, mieszkańcy Filipin też chcą z czegos żyć. Trzeba być tylko czujnym i nie dac się "skroić" :-)
_________________
http://pieczatki-w-paszporcie.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group