Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Literówka w nazwisku
#1 PostWysłany: 28 Mar 2010 09:59 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Jak Ryan i kontrola na Stansted podchodzi do literówek w nazwisku pasażera? Konkretnie brak jednej litery w nazwisku. przejdzie bezproblemowo czy raczej kupić drugi bilet bo przecież zmieniać nazwisko się nie opłaca ;)?
Góra
 Profil Relacje PM off
MARGARITKA11 lubi ten post.
MARGARITKA11 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Mar 2010 10:49 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
w ryanair mozna miec do 3 literowek w nazwisku, o ile nie zmieniaja one sensu nazwiska

po za tym mozesz zadzwonic na irlandzka infolinie (numer stacjonarny, ze skype lub np voipdiscounta)
i ci za free zmienia
Góra
 Profil Relacje PM off
MARGARITKA11 lubi ten post.
MARGARITKA11 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Kwi 2010 22:01 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
mleko napisał(a):
w ryanair mozna miec do 3 literowek w nazwisku, o ile nie zmieniaja one sensu nazwiska



A można gdzieś znaleźć taką informację. Bo na bilecie żony mam błąd w stylu Kowalsk zamiast Kowalska
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Kwi 2010 20:08 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Dałem ciała, bo przed chwilą kupowałem bilet dla koleżanki, która jest imienniczką mojej żony i zamiast jej nazwiska wpisałem nazwisko żony. Jak myślicie jest jakaś szansa na korektę jeżeli skontaktuje sie tak krótko po zakupie i imię to samo?

Zapłaciłem 160 PLN i jestem strasznie wk...ny :twisted:

POMOCY :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Kwi 2010 20:23 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
ZAdzwoń ze Skype na ich infolinie w Irlandii. Tak będzie najszybciej i tanio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Kwi 2010 20:45 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
czy to ten numer ?
i rzeczywiście tylko takie godziny?



Irlandia +353 1 2497744. Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00 oraz 15.00-18.45.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Kwi 2010 01:23 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Tak, co do godzin - wczesniej tego nie bylo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Kwi 2010 21:14 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
powyższy nie działa, ten +353 818 30 30 30 też nie działa, a ja niestety mam bilet za 150 zł w plecy. Rozumiem, że jak się idzie na kontroli paszportowej , to też chcą ten wydruk?

w sumie koleżanka nazywa się Małgorzata *o****ska, a mam dla niej bilet na Małgorzta *o***ska, no ale chyba za duże ryzyko żeby tak na żywca iść ;-)

No infolinię nie da się dodzwonić, innej formy nie ma, więc trzeba kupić kolejny bilet...

Mleko pisał że do 3 literówek może być, ale tu chyba jest za dużo.

Sorki za zrzędzenie, ale dawno już mnie nic tak nie wyprowadziło z równowagi...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Kwi 2010 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Hejka,

Tak jak w tytule.. kolezanka zrobila blad (literowke) w numerze dowodu.
W komunikacie informuja, ze wszelkie dane poprawic mozna tylko na infolini,
ale czy jest potrzeba poprawiania literowki z nr dowodu?

Praktycznie rzecz biora i tak nie ma go na karcie pokladowej, a z danymi w kompie
rzadko kiedy to sprawdza...

Mial ktos juz kiedys podona sytuacje? Zmieniac czy leciec ?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Kwi 2010 14:15 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Nie zmieniać i się nie przejmowac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Maj 2010 15:05 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Dziwne, że za to zapłaciłeś. Ja miałem identyczną sytuację, że pospieszyłem się i zabookowałem na złe nazwisko. Zadzwoniłem na infolinię Ryana i przebookowali bez problemu. Do kilku h przed wylotem można zmienić darmowo - w końcu to nie zmiana pasażera, a kwestia kilku liter w nazwisku. A przynajmniej tak można było we wrześniu jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Maj 2010 01:05 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
KubaaJ napisał(a):
Dziwne, że za to zapłaciłeś. Ja miałem identyczną sytuację, że pospieszyłem się i zabookowałem na złe nazwisko. Zadzwoniłem na infolinię Ryana i przebookowali bez problemu. Do kilku h przed wylotem można zmienić darmowo - w końcu to nie zmiana pasażera, a kwestia kilku liter w nazwisku. A przynajmniej tak można było we wrześniu jeszcze.


Zapłaciłem za bilet, który poszedł do kosza, a nie za zmianę. Po prostu się nie dodzwoniłem, a to był szczyt zamieszania wulkanicznego...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Maj 2010 14:40 

Rejestracja: 13 Kwi 2010
Posty: 29
tak samo działa z błędem np w numerze dowodu osobistego?

wpisałem za dużo o jedną cyfre, ale wtedy było zamieszanie z pyłem i finalnie nie poleciałem, wiec nie wiem jak by sie to rozwiązało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Cze 2010 16:05 

Rejestracja: 01 Cze 2010
Posty: 2
mam pytanie, jesli w rezerwacji wpisałam imie [jedno] i nazwisko a w dowodzie mam wpisane oba imiona to czy bedzie jakis problem przy odprawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Cze 2010 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
asiakabat napisał(a):
mam pytanie, jesli w rezerwacji wpisałam imie [jedno] i nazwisko a w dowodzie mam wpisane oba imiona to czy bedzie jakis problem przy odprawie?

nie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Lip 2010 17:41 

Rejestracja: 08 Kwi 2010
Posty: 4
Generalnie ja też dałam ciała, bo kupiłam 2 bilet, zamiast porządnie poszukać tańszego rozwiązania. Co prawda cena nowego biletu wyniosła mnie tylko 12 euro więcej, ale jednak mogłam mieć ten hajs w kieszeni. Później, jak tylko Polak potrafi najlepie- czyli PO czasie dowiedziałam się że nr irlandzki który działa to ten
00 35 312 48 08 56
tu mili ludzie zmeiniają za free pomyłki w nazwiskach, info potwierdza również ta strona
http://www.tripadvisor.in/ShowTopic-g1- ... ravel.html

have fun i nie róbmy więcej takich głupot zwłaszcza jak mamy wydać więcej hajsu niż te 12 euro :P
ano
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lip 2010 14:55 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
Jak się rezerwuje bilety to wpisujecie polskie litery ? Bo w regulaminie (chyba) jest napisane, że należy wpisywać tak jak w paszporcie. Jednak kiedyś na lotnisku dostałem mały opierdziel, że wpisałem literkę "ł" zamiast "l" i trzeba było zmieniać rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Lip 2010 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
w ryanie tak, nie ma zadnych problemow z polskimi znakami. Wizz nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Gru 2010 22:42 

Rejestracja: 02 Gru 2010
Posty: 1
hej! ja na bilecie w liniach Ryanera z powodu zamieszania 2 razy wpisalam imie taty, było Czesła Czeslaw...;) dodzwonilam sie na drugi dzien na infolinie irlandzka i zmienili mi naziwsko za oplata 10 euro, tylko taka poniewaz odprawa online nie byla zrobiona I zadzownilam/poprosilam o zmiane w ciagu 24 godzin od zakupienia biletu. Na polska infolinie nie sposob bylo sie dodzwonic. Na irlandzka tel wzialam z jakiegos innego forum albo z tego tutaj nawet, nie pamietam niestety juz bo to jakis czas temu juz bylo ale stwierdzilam, ze warto sie podzilic tym co wiem...

Pozdrawiam wszystkich i życzę bezproblemowego podróżowania! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Gru 2010 23:15 

Rejestracja: 16 Lis 2010
Posty: 9
Ja miałam problem w nazwisku, które zaczyna się "H", a nie "Ch". Jest opcja, żeby zadzwonic na infolinię do Irlandii, ale ja pojechałam na lotnisko (na szczęście z KRK) mam wylot i w okienku Ryanair pani bez problemów zmieniła literki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2852 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group