Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Wrz 2010 14:54 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Dojazd z lotniska linią miejską 72. Koszt 100 dinarów (1 EUR), bilet u kierowcy.
Bilet w kasie 65 dinarów, ale kasy nie ma, ta opcja dostępna tylko w drodze powrotnej.
Autobus dojeżdża do pętli Zeleni Vranec w centrum, w połowie drogi między głównym deptakiem a położonymi koło siebie dworcami kolejowymi i autobusowymi.

Serbia jest bardzo tania, pyszne jedzenie, w razie zainteresowania tematem - proszę pytać.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mashacra, 08 Lip 2014 21:53, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 04 Wrz 2010 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
remi3 napisał(a):
Dojazd z lotniska linią miejską 72. Koszt 100 dinarów (1 EUR), bilet u kierowcy.
Bilet w kasie 65 dinarów, ale kasy nie ma, ta opcja dostępna tylko w drodze powrotnej.
Autobus dojeżdża do pętli Zeleni Vranec w centrum, w połowie drogi między głównym deptakiem a położonymi koło siebie dworcami kolejowymi i autobusowymi.

Serbia jest bardzo tania, pyszne jedzenie, w razie zainteresowania tematem - proszę pytać.


jakbyś w dziale "forum podróżnika" napisał choćby pare zdań o Serbii to byłoby super ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Mar 2011 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Na lotnisku bilety (po 80 dinarów) można kupić w sklepiku w terminalu 1, sklepik jest przed kawiarnią po prawej stronie patrząc od przystanku autobusu linii 72.
Ciekawa relacja z weekendu z Belgradzie jest tu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Cze 2011 02:07 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
obecnie( dane na czerwiec 2011)bilet u kierowcy kosztuje 120 dinarow,na lotnisku ich kupic nie mozna...powrotny kupiony w kiosku to koszt 80 dinarow...niemilym zaskoczeniem jest to, ze w Belgradzie nie mozna kupic biletow jednodniowych...trzeba kupowac na kazdy przejazd pojedynczy bilet co wychodzi dosc drogo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lut 2012 05:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Aktualizacja cen:
Bilet u kierowcy na 72 - 145 RSD z lotniska
Na lotnisku brak, w mieście karnet 10 jazd 600 dinarow + 40 za kartę do ladowania
Taxi w dzień z Zelonego Venaca (zalecam ostrożność bo 72 jeździ 2 razy na godzinę i kursy wypadają ) 17 eur - pytał Rosjanin, 15 eur - cena podana przez hostel, 11 eur - negocjowala miejscowa (2 taksówką)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lut 2012 11:24 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 18
30 grudnia 2011 kupiliśmy bilety na lotnisku na linię 72 po 65 dinarów w sklepiku na samym końcu terminala, po wejściu do środka po prawej patrząc od przystanku. Można się zapytać w innych sklepach, to powiedzą gdzie kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lut 2012 01:35 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
pqwe napisał(a):
30 grudnia 2011 kupiliśmy bilety na lotnisku na linię 72 po 65 dinarów w sklepiku na samym końcu terminala, po wejściu do środka po prawej patrząc od przystanku. Można się zapytać w innych sklepach, to powiedzą gdzie kupić.



ale chyba kupiliscie bilet tylko na jedna strefe...bo ja w czerwcu za bilet na lotnisko placilem 80 dinarow bo to sa dwie strefy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Lut 2012 02:57 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 18
Wydaje mi się, że był na 2 strefy, ale może się mylę. Chcieliśmy bilety na autobus do centrum i takie nam sprzedali, wracając prosząc w kiosku o bilety na lotnisko, sprzedali nam takie same.
Wg tej strony, taka jest cena:
http://www.gsp.rs/english/assortmentoftickets.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Lut 2012 04:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Teraz wszystko jasne - aktualne ceny (zasadniczo pierwsza tabela)
http://www.gsp.rs/its_informacije.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Wrz 2012 23:14 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
A ktoś wie, czy można spać na tym lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Wrz 2012 01:05 

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 69
Czy ktoś może próbował łapać jakiś autobus do centrum po północy z tego lotniska? Staram się znaleźć rozkład, ale coś nie mogę (akurat w miejscu w którym aktualnie przebywam mam problem z zasięgiem sieci, wszystko wolno się ładuje) i się zastanawiam czy jedyną opcją będzie taxi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Wrz 2012 08:24 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
Ja też niedługo będę lądował o 23:55. Z tego co doczytałem, to o północy jest ostatni autobus 72:
http://www.gsp.rs/linija.asp?id=72
A o 1:00 masz minibusa:
http://www.beg.aero/upload/map_timetable.jpg
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Wrz 2012 00:56 

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 69
mc2 napisał(a):
Ja też niedługo będę lądował o 23:55. Z tego co doczytałem, to o północy jest ostatni autobus 72:
http://www.gsp.rs/linija.asp?id=72
A o 1:00 masz minibusa:
http://www.beg.aero/upload/map_timetable.jpg


Okej, zgadza się - więc pewnie wybiorę się tą linią A1. Ichniejszej waluty nie będę miał do momentu pojawienia się na serbskiej ziemi, toteż trzeba będzie tam dorwać jakiś kantor (lub bankomat). Mam nadzieję, że coś się znajdzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Wrz 2012 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Minibus kosztuje coś w przeliczeniu chyba 2 EUR wiec tragedii nie ma
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Lut 2013 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2012
Posty: 87
Loty: 95
Kilometry: 178 872
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc może tu ktoś jest zorjentowany?
W przyszłym tygodniu będę w Belgradzie i będę korzstał z komunikacji miejskiej.
Może był ktoś ostatnio i jest zorjentowany, najbardziej interesuje mnie bilet dobowy. Czy takie coś jest już dostępne, jeżeli nie to może jakaś alternatywa.
pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Lut 2013 23:33 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
henryk8 napisał(a):
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc może tu ktoś jest zorjentowany?
W przyszłym tygodniu będę w Belgradzie i będę korzstał z komunikacji miejskiej.
Może był ktoś ostatnio i jest zorjentowany, najbardziej interesuje mnie bilet dobowy. Czy takie coś jest już dostępne, jeżeli nie to może jakaś alternatywa.
pozdrawiam.


gdy bylem rok temu to nic takiego nie bylo...podczas rozmowy w informacji turystycznej pan stwierdzil, ze wiedza, ze to problem ale na razie sie nie da...
podrozowanie na pojedynczych biletach jest dosc drogie jak na tamtejsze warunki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Lut 2013 02:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Ja jak ostatnio byłem to właśnie wprowadzali "BusPlus", czyli taką bezdotykową kartę miejską. Na niem podobno dało się załadować bilet dzienny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Sie 2013 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
NBE322 napisał(a):
Ja jak ostatnio byłem to właśnie wprowadzali "BusPlus", czyli taką bezdotykową kartę miejską. Na niem podobno dało się załadować bilet dzienny.


Odświeżam temat. Czy ktoś wie jakie są koszty zakupu biletu np. 3 dniowego? Gdzie takie cudo mogę "załatwić"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Sie 2013 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Podbijam. Jak kupić dobowy/trzydniowy bilet w Belgradzie?
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Sie 2013 23:02 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 110
W Belgradzie nie ma biletów dziennych/trzydniowych/tygodniowych itd. Jedyny wyjątek to wprowadzony niedawno bilet czasowy 75-minutowy za 100 DIN, korzystając z tego biletu możemy się przesiadać bez ograniczeń. Belgrad ma chyba najdziwniejszy system opłat za komunikację miejską. De facto nie istnieją bilety jednorazowe, każdy musi kupić kartę, na którą nabijany jest kredyt. Do wyboru są dwie karty:

1. papierowa (kartonowa) kosztuje 40 DIN, ważna jest trzy miesiące i można ją maksymalnie nabić kwotą 720 DIN (czyli 10 przejazdów jednorazowych), a więc, jeśli wykonamy na tej karcie 10 przejazdów, możemy ją wyrzucić do kosza.

2. plastikowa kosztuje 250 DIN i jest ważna trzy lata. Nie wiem, jakie są dokładne limity, ale generalnie na karcie można mieć więcej środków.

Kartą odklikujemy się po wejściu do autobusu/tramwaju/trolejbusa, a wcześniej na ekranie czytnika możemy wybrać, czy ma być to przejazd jednorazowy za 72 DIN czy 75-minutowy za 100 DIN.

Dwie wymienione wyżej karty są na okaziciela. Można też wyrobić kartę imienną, ale to chyba raczej nie jest opcja dla turystów.

Uwaga! Nie ma czegoś takiego jak kupienie biletu jednorazowego - bilet jednorazowy kupiony w kiosku polega na tym, że pani nam sprzeda kartę papierową za 40 DIN i nabije jeden bilet za 72 DIN - tę samą kartę można też kupić u kierowcy, ale jest dużo droższa, kosztuje chyba 150 DIN + cena doładowania.

W Belgradzie zastanawiają się nad wprowadzeniem biletów czasowych i podobno bilety dzienne mają się pojawić w ofercie we wrześniu, razem z nowym, zimowym rozkładem jazdy. Na razie dokładniejszych informacji nie ma.


Ostatnio edytowany przez smkmx, 03 Sie 2013 23:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group