Forum strony Fly4free.pl
https://www.fly4free.pl/forum/

Nok Air - przelot + prom w praktyce
nok-air-przelot-prom-w-praktyce,1082,95139
Strona 1 z 1

Autor:  acozaroznica [ 02 Cze 2016 08:42 ]
Temat postu:  Nok Air - przelot + prom w praktyce

Poszukuję szczegółowych informacji na temat łączonego transportu przelot+prom od Nok Air (Ko Samui -> Bangkok).
Czy ktoś z Was korzystał z podobnego przejazdu?
Znalazłam co prawda kilka wątków, w których nadmieniacie, że owszem, ale mam kilka dokładniejszych pytań jak to wygląda w praktyce:
1. Zamawiając łączony bilet przez internet -> czy powinnam również dokonać odprawy internetowej, czy mogę to zrobić na lotnisku? Czy jest to bezpłatne?
2. Czy dokumentem, który będzie obowiązującym na promie będzie jakieś potwierdzenie rezerwacji / e-ticket, czy też powinnam mieć coś jeszcze, może otrzymam standardowy bilet?
3. Co w przypadku, jeśli prom z jakiś względów jest opóźniony i nie dotrze na czas do Surat Thani i tym samym opuszczę lot? Czy ktoś miał podobną sytuację?
4. Jak wygląda przejazd z przystani Surat Thani na lotnisko? Wychodząc z promu jesteśmy od razu kierowani do autobusów? Jest to jakoś dobrze zorganizowane?
Jeśli ktokolwiek z Was ma doświadczenie w tym temacie to prośba aby opisać jak to wszystko wygląda od początku do końca, od zakupu biletu przez internet po realizację już na miejscu.
Dzięki z góry :)

Autor:  asnahtful [ 02 Cze 2016 19:13 ]
Temat postu:  Re: Nok Air - przelot + prom w praktyce

Z Samui najlepiej się wydostać... busem.

Idziesz do pierwszego lepszego agenta i mówisz, że masz samolot do DMK na godzinę X.
Busy odbierają Cię prosto z hotelu, potem speedboat, kolejny bus i jesteś na lotnisku w Surat Thani.

Bilet lotniczy lepiej załatw samemu - to nie jest trudne, a pewnie tańsze.

Autor:  acozaroznica [ 02 Cze 2016 20:21 ]
Temat postu:  Re: Nok Air - przelot + prom w praktyce

Dzieki za wskazowkę :) patrzyłam juz wcześniej jak cenowo wychodzi zaproponowana przez Ciebie kombinacja i nie ma znaczącej różnicy. Wracając, chaciałabym mieć wszystko podopinane więc chciałabym dowiedzieć się coś więcej na ten temat. Mnóstwo ludzi z tego korzysta, jest cała masa możliwości i różnych opcji wydostania się z Ko Samui, akurat ta wydaje mi się być dla nas najbardziej odpowiednia.

Autor:  Pawo [ 02 Cze 2016 20:44 ]
Temat postu:  Re: Nok Air - przelot + prom w praktyce

Leciałam z Surat Thani do Bangkoku w Marcu NOk Airem, ale chyba wtedy nie było dostępnej opcji kupienia biletu samolot + łódź ( bądź się to nie opłacało, nie pamiętam już dokładnie).
w każdym razie, kupiliśmy w jakiejś agencji małej w porcie transport z hotelu na wyspie -> na lotnisko na lądzie.
Szukalismy opcji najtańszej czyli był to autobus wjeżdzający na prom towarowo/turystyczny i dojazd do lotniska.

Autor:  colinbdg [ 20 Cze 2016 14:12 ]
Temat postu:  Re: Nok Air - przelot + prom w praktyce

2 tygodnie temu leciałem z Koh Phangan do Bangkoku własnie Nok Air.
Bilet kupiłem przez internet i wystarczyło, że w porcie pokazałem wydrukowane potwierdzenie. Po wyjściu z promu od raz zostaliśmy skierowani do odpowiedniego autobusu (w zależności o naklejki, która mieliśmy przyklejoną do siebie, a którą otrzymaliśmy w początkowym porcie). Autobus na lotnisko jedzie ok 1,5h.

Przed tą podróżą miałem wątpliwości, czy zdążymy odprawić się na lotnisku, bo zgodnie z planem na lotnisku mieliśmy być o 10.45 a wylot był już o 11. Okazało się, że w tym przypadku te 15 minut to wystarczająca ilość czasu, a taką odpowiedź dostałem od pracownika Nok air:

" As your e-mail, please be kindly informed that island route is a special package (Fly ‘n’ Ferry), we would like to confirm that we will take care of all passengers to go on board in time, and our staff will wait for all passengers to check-in though the coach or the ferry transferred you delayed. We confirm that there are no any problems. So, please don’t worry about it, and enjoy your trip. "

Autor:  acozaroznica [ 13 Lip 2016 21:03 ]
Temat postu:  Re: Nok Air - przelot + prom w praktyce

Dzieki za wskazowki :) zdecydowalismy sie i pozostaje tylko odliczac dni do wyjazdu :)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/