Fly4free.pl

Znamy rozkład jazdy pociągów z Polski do Chorwacji! To będzie wakacyjny hit

Foto: RegioJet

Czeski RegioJet ogłosił właśnie wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Rijeki i Splitu w nadchodzące wakacje. Pociągi mają kursować do Chorwacji 3 razy w tygodniu.

[JAK CO ROKU W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM PRZYPOMINAMY NASZE NAJCIEKAWSZE TEKSTY Z MIJAJĄCEGO ROKU. ŻYCZYMY PRZYJEMNEJ LEKTURY I WESOŁYCH ŚWIĄT!]

O uruchomieniu bezpośredniego połączenia kolejowego z Polski do Chorwacji pisaliśmy już kilka razy na naszych łamach. W następne wakacje uruchomić ma je czeski przewoźnik RegioJet, który liczy na powtórzenie sukcesu trasy ze stolicy Czech nad Adriatyk (w tym roku na trasie Praga-Split/Rijeka przewoźnik przewiózł 98,1 tys. pasażerów). I choć do uruchomienia połączenia niezbędne są jeszcze formalne zgody, m.in. od Urzędu Transportu Kolejowego, to czeski przewoźnik przygotował już wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Rijeki. I wygląda na to, że prezentuje się on bardzo atrakcyjnie, jako ciekawa alternatywa choćby dla podróży samochodem. Jakie są szczegóły?

Jak podaje serwis zdopravy.cz, który opublikował rozkłady, połączenia mają być realizowane 3 razy w tygodniu: z Polski pociągi będą wyjeżdżały we wtorki, piątki i niedziele, a kursy powrotne są planowane w poniedziałki, środy i soboty. Czeski portal przypomina przy tym, że będzie to więc bardziej konserwatywny rozkład od tego ze stolicy Czech, gdzie w wakacje połączenie to jest realizowane z Pragi codziennie.

Foto: Zdopravy.cz

Przejdźmy jednak do samego rozkładu: wynika z niego, że pociąg rozpocznie kurs w Krakowie o godz. 15.30, następnie zaś ma przewidziane przystanki w Katowicach (odjazd o godz. 16.28), Tychach (16.43), Rybniku (17.14) i Wodzisławiu Śląskim (odjazd o godz. 17.29). Następnie wjedzie do Czech, gdzie przewidziane są przystanki m.in. w Ostrawie, Otrokowicach i Brzecławiu. O godz. 20.51 pociąg dojedzie do Wiednia, a niecałe trzy godziny później do Grazu. W środku nocy zatrzyma się też w Zagrzebiu, a o godz. 6 rano w miejscowości Ogulin zostanie rozłączony – część wagonów zawiezie pasażerów do Rijeki (planowany przyjazd o godz. 8.36), a reszta pojedzie do Splitu (planowany przyjazd o godz. 12.21). Jak wygląda powrót? Pociąg ze Splitu ruszy w dalszą drogę o godz. 15.30, a z Rijeki o godz. 18.35. Docelowo pociąg ma docierać do Krakowa o godz. 12.12.

Foto: Zdopravy.cz

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie miałoby ruszać to wakacyjne połączenie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
19h masakra, chyba bym jajo zniosła. Lepiej samolotem 1,5h 
Moni98765487654, 9 października 2021, 22:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dla mnie super. Nie trzeba znosić jaj. Można spać tak jak co dzień tyle że w drodze. 
Grzegorz Greg, 1 stycznia 2022, 10:05 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »