Fly4free.pl

Włosi i turyści się wściekną. Ich ulubiony poranny rytuał zdrożeje o połowę!

Foto: Olga Evans / Shutterstock
– Codzienny rytuał zamienia się coraz mocniej w usługę dla bogatych – informuje orgzniacja konsumencka Assoutenti, według której cena espresso w kawiarni wzrośnie w tym roku z 1 EUR do 1,5 EUR. Ceny zaczęły już rosnąć, a to nie koniec podwyżek.


Inflacja szaleje nie tylko w Polsce, a jej efekty widzimy także w krajach, do których często wyjeżdżamy w celach turystycznych. Dobrym przykładem są Włochy, gdzie na mieszkańców padł blady strach: miejscowe media podały bowiem, że cena filiżanki espresso w miejscowych kawiarniach już wkrótce znacząco wzrośnie i nie da się już jej nabyć za „tradycyjną” cenę 1 EUR.

– Otrzymujemy mnóstwo skarg na to, że ceny espresso zaczęły rosnąć– informuje Furio Truzzi z organizacji konsumenckiej Assoutenti, która zajmuje się tym problemem.

Już teraz zakup espresso za 1 EUR jest problemem – z danych organizacji wynika, że w zeszłym roku nawet 75 procent kawiarni w całym kraju podniosło ceny o 10 eurocentów.

Teraz ma być jeszcze drożej. Według danych i szacunków organizacji konsumenckiej, do końca tego roku cena espresso (tradycyjnie pitego na stojąco przy barze) wzrośnie we Włoszech do 1,50 EUR za filiżankę. Powodem jest oczywiście przede wszystkim inflacja.

– Każdego dnia 5,5 miliona Włochów je śniadanie w barach na terenie całego kraju To zwyczaj, który niestety staje się coraz bardziej drogi – mówi Truzzi.

Informacja o podwyżkach wywołała ożywioną dyskusję m.in. na Twitterze.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
1,5 Euro? To dalej taniej niż w Polsce w wielu miejscach.
mkb9, 20 stycznia 2022, 15:33 | odpowiedz
raczej nie inflacja a ceny kawy na świecie, które w ciągu roku wzrosły o 140%
ssaassaa, 20 stycznia 2022, 16:53 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dokładnie tak!!!! 
mkb9 1,5 Euro? To dalej taniej niż w Polsce w wielu miejscach.
marmur50, 20 stycznia 2022, 22:29 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jestem aktualnie w Rzymie i espresso po 1-1.20 euro :) 
Saguniak, 20 stycznia 2022, 22:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »