Fly4free.pl

Wizz Air zaoferuje wkrótce abonamenty na loty? To może być rewolucyjna usługa!

Foto: Siarhei Lludkievich / Shutterstock
Węgierska linia planowała wprowadzenie modelu subskrypcyjnego już w 2019 roku, jednak plany te przerwała pandemia. Wszystko wskazuje jednak na to, że przewoźnik chce wrócić do tego pomysłu – może o tym świadczyć podpisanie umowy z hiszpańską firmą Caravelo, specjalizującą się w programach subskrypcyjnych w liniach lotniczych.

Wszelkiego rodzaju abonamenty lotnicze to coraz bardziej powszechny trend u przewoźników, którzy oferują różnego rodzaju programy subskrypcyjne. Najczęściej opierają się one na założeniu, w którym płacimy stałą miesięczną stawkę, którą możemy wykorzystać na loty, np. na tej samej trasie. Choć nie jest to reguła, bo są też choćby takie promocje jak robiąca furorę w Stanach Zjednoczonych oferta linii Frontier Airlines, która oferuje nieograniczoną liczbę lotów przez rok.

Wiemy, że do wprowadzenia takiej usługi od dawna przymierzał się Wizz Air. W 2019 roku pisaliśmy o planach wprowadzenia usługi Wizz Pass, w ramach której w ramach stałej miesięcznej opłaty pasażerowi przysługiwałby jeden lot w miesiącu. Pomysł był jednak wówczas na wstępnym etapie, a ostatecznie nie wszedł w życie z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, która postawiła na głowie plany wielu linii lotniczych na całym świecie. Jednak informacje sprzed kilku dni każą podejrzewać, że coś znowu jest na rzeczy.

We wtorek Wizz Air podpisał bowiem umowę na „opracowanie i wprowadzenie nowej, innowacyjnej usługi” z hiszpańską firmą Caravelo, która jest jednym z największych ekspertów w Europie, jeśli chodzi o programy subskrypcyjne dla linii lotniczych.

W tej chwili nie są znane żadne szczegóły. Jak czytamy w komunikacie prasowym, nowa usługa zostanie ogłoszona, gdy tylko będzie gotowa.

– Jesteśmy dumni z tego, że zostaliśmy wybrani przez Wizz Aira do rozwijana tego nowego produktu i współpracy z nimi. Wizz Air to innowacyjna linia i najlepszy dowód na zainteresowanie brązy lotniczej naszymi produktami – komentuje Inaki Uriz, prezes Caravelo.

Na efekty tej współpracy będziemy pewnie musieli jeszcze chwilkę poczekać, ale już dzisiaj wydaje się, że zapowiada się bardzo ciekawa usługa.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »