Fly4free.pl

Wizz Air za rok zacznie loty do jednego z największych krajów świata. To może być dla niego żyła złota!

Foto: Patryk Kosmider / Shutterstock
„Landrynka” złożyła wszystkie niezbędne dokumenty do regulatora rynku o wyrażenie zgody na loty do Indii. Połączenia będą realizowane z Abu Zabi, a więc bazy przewoźnika w Zatoce Perskiej i mogą być uruchomione już w przyszłym roku.


O planach uruchomienia lotów do Indii pisaliśmy już na naszych łamach, jednak teraz wszystko wskazuje na to, że w końcu się zmaterializują. Dziennik „Khaleej Times” informuje, że linia jest w trakcie procedury uzyskiwania zgody na uruchomienie połączeń do tego kraju i spodziewa się, że będzie je mogła uruchomić w przyszłym roku. Nie wiadomo, do których konkretnie miast w Indiach miałby latać Wizz Air, ale trasy będą realizowane do Abu Zabi, czyli głównej bazy linii Wizz Air w Zatoce Perskiej.

– Mamy już wszystkie zgody na uruchomienie tych tras ze strony Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jesteśmy w trakcie otrzymywania zgód regulatora z drugiej strony. Spodziewamy się, że stanie się to w 2022 roku – mówi Kees Van Schaick, dyrektor zarządzający Wizz Air Abu Dhabi.

Portal Simple Flying sugeruje, że połączenia do Indii mogą stać się żyłą złota dla Wizz Aira, głównie dzięki segmentowi VFR (wizyty przyjaciół i rodziny), który rozwija się niezwykle dynamicznie właśnie na trasach z Indii do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Świadczą o tym choćby dane IATA: wynika z nich, że rynek lotniczy ZEA-Indie będzie najszybciej rosnącym rynkiem świata w latach 2021-2039, a liczba pasażerów na nim ma rosnąć średnio o 6,9 procenta w skali roku. Dla porównania: średnia dla innych regionalnych połączeń to 1,5-3,6 procenta wzrostu rocznie.

Potwierdzają to też prognozy CAPA, z których wynika, że w tej dekadzie indyjski rynek lotniczy będzie rósł tak szybko, że przewoźnicy z tego kraju nie będą w stanie obsłużyć tego popytu. W efekcie na rynku pojawi się wiele zagranicznych linii, dla których powinno wystarczyć miejsca.

Pamiętajmy też, że Wizz Air ma bardzo ambitne plany ekspansji, co widać także po planach rozwoju floty. Kilka dni temu pisaliśmy na naszych łamach, że węgierska linia zamówiła podczas Dubai Air Show ponad 100 nowych samolotów, w tym 27 Airbusów A321XLR, które pozwolą linii wykonywać loty trwające nawet do 8 godzin.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »