Fly4free.pl

Wizz Air wycofuje się z 7 lotnisk w swojej siatce. W sumie tego lata zawiesi ponad 90 tras!

Foto: photoshooter2015 / Shutterstock
Cięcia w siatce połączeń „landrynki” mogą okazać się poważniejsze niż mogło się nam pierwotnie wydawać. Z najnowszego podsumowania serwisu Aeroroutes wynika, że z systemu rezerwacyjnego Wizz Aira wyparowało ok. 90 tras.

O cięciach Wizz Aira piszemy na naszych łamach od zeszłego tygodnia. Tylko w Polsce przewoźnik w sezonie letnim zawiesi ponad 20 tras, a na wielu innych zmniejszy liczbę lotów. Jednocześnie cięcia – związane z serwisami silników i uziemieniem części floty – dotykają też innych krajów w siatce „landrynki”. Swoje podsumowanie dotyczące zawieszonych tras w siatce Wizz Air przedstawił przedstawił serwis Aeroroutes.

Wynika z niego, że w sumie w ostatnich dniach Wizz Air usunął z systemu rezerwacyjnego ok. 90 tras ze swojej całej siatki połączeń. Co ciekawe, serwis informuje też, że w sezonie letnim Wizz Air całkowicie przestanie latać na 7 lotnisk, na których do tej pory był obecny.

Oprócz wspomnianego przez nas lotniska Olsztyn-Mazury oraz portu w Luksemburgu, pozostałe lotniska, z których Wizz Air zniknie to Lamezia Termę, Marsa Alam, Comiso, Preweza i Kuwejt. W tym ostatnim przypadku „landrynka” zawiesiła już połączenia z Rzymu i Wiednia, wciąż jednak będzie obecna na trasie do Abu Zabi – połączenia na ej trasie będzie jednak realizowała linia Wizz Abu Dhabi.

Co ciekawe, Wizz Air zawiesi też kilka tras, których… nie zdążył jeszcze zainaugurować, a jedynie ogłosił. Dotyczy to takich połączeń jak Kluż-Antalya, Comiso-Mediolan Malpensa i Kopenhaga-Rzym.

Warto też dodać, że zawieszanie kolejnych tras nie przeszkadza Wizz Airowi w ogłaszaniu… nowych tras. W czwartek w systemie przewoźnika pojawiła się kolejna nowość: od 14 kwietnia Wizz Air poleci z Debreczyna do Stambułu (loty na tej trasie będą realizowane 2 razy w tygodniu).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »