Fly4free.pl

Wizz Air szykuje loty… do Chin! Nowa niezwykła trasa z międzylądowaniem

Foto: Nikolai Tsvetkov / Shutterstock

Już niedługo Wizz Air może wkrótce uruchomić niezwykłą trasę z Budapesztu do Pekinu z międzylądowaniem w kazachskim Nur-Sułtanie – zapowiedział na konferencji prasowej Peter Szijarto, minister spraw zagranicznych Węgier.

O zaskakujących planach na uruchomienie nowej trasy Szijarto mówił we wtorek podczas swojej wizyty w Kazachstanie, choć szczegóły na razie nie są znane. Minister przyznał, że do uruchomienia takiej trasy przymierza się Wizz Air, choć nie wiadomo, kiedy mogłaby ona mieć miejsce. Na razie wiemy tyle, że w czerwcu Wizz Air wznowi loty na trasie z Budapesztu do Nur-Sułtan, czyli stolicy Kazachstanu (dawnej Astany). Następnym krokiem miałoby być wydłużenie trasy z Kazachstanu aż do Pekinu – samolot z Budapesztu prawdopodobnie miałby zrobić tu międzylądowanie i krótką przerwę.

Serwis BudFlyer informuje, że bezpośrednie loty z Budapesztu do Pekinu zniknęły w marcu ubiegłego roku, gdy z powodu pandemii koronawirusa zawiesiła je linia Air China.

Oczywiście, deklaracja węgierskiego polityka nie oznacza, że taka trasa będzie na pewno realizowana, choć z pewnością rozmowy w jej sprawie są zaawansowane. Pamiętajmy jednak, że w przeszłości przedstawiciele węgierskiego rządu anonsowali już niektóre trasy Wizz Aira, np. na Białoruś czy do Mongolii, jednak ostatecznie nie zostały one uruchomione.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Trasa do Mongolii to byłby prawdziwy hicior!!
Bulusia, 6 kwietnia 2021, 20:55 | odpowiedz
TAKKKKK
Bulusia Trasa do Mongolii to byłby prawdziwy hicior!!
Paweł Palik, 7 kwietnia 2021, 7:37 | odpowiedz
Może jednak lepiej by miliony turystów nie zadeptały i nie zepsuły Mongolii...
monumental123, 7 kwietnia 2021, 9:23 | odpowiedz
Węgierski rząd decyduje i ogłasza co ma zrobić prywatny przewoźnik? Taki sam polityczny populizm jak w Polsce..
DonDiego, 7 kwietnia 2021, 9:35 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »