Fly4free.pl

Wizz Air po 9 latach zamyka swoją bazę, by wzmocnić główne lotnisko. Zniknie kilka tras

Wizz Air
Foto: roibu / Shutterstock
Pod koniec października Wizz Air zamknie swoją bazę w Debreczynie, a stacjonującego tam Airbusa A321neo przeniesie do bazy w Budapeszcie. Jednocześnie przewoźnik zapowiada, że w dalszym ciągu będzie latał z Debreczyna, choć z rozkładu znikną co najmniej 2 atrakcyjne trasy.

W ostatnich tygodniach Wizz Air pozytywnie zaskoczył podróżnych, ogłaszając szereg nowych tras, m.in. z Polski. Nie oznacza to jednak, że węgierski przewoźnik wszędzie się rozwija. Przeciwnie, z powodu problemów z silnikami „landrynka” prowadzi optymalizację swojej siatki połączeń, co oznacza konkretne ruchy w mniejszych bazach operacyjnych.

We wtorek Wizz Air ogłosił, że od 27 października zamknie swoją bazę operacyjną w Debreczynie. To jedna ze starszych baz Wizz Aira, otwarta w 2015 roku. Przewoźnik uspokaja, że zmiany nie wpłyną na letni rozkład lotów i dodaje, że celem jest optymalizacja siatki połączeń. Zbazowany w Debreczynie Airbus A321neo trafi do największej bazy operacyjnej Wizz Aira w Budapeszcie, dzięki czemu przewoźnik będzie mógł zwiększyć częstotliwości lotów na wybranych trasach.

A co z Debreczynem? Wizz Air deklaruje, że w sezonie zimowym dalej będzie latał do Debreczyna i w komunikacie wspomina o kontynuacji rejsów do Burgas, Larnaki, Londynu i Rzymu. Nie obędzie się jednak bez strat – oprócz sezonowych wakacyjnych tras węgierski przewoźnika zawiesi m.in. 2 całoroczne połączenia do Eindhoven i Stambułu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »