REKLAMA

Wizz Air odwołuje setki lotów z Polski! Cięcia i zawieszenia dotyczą 40 tras z 6 lotnisk!

photoshooter2015 / Shutterstock
Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

“Landrynka” mocno pocięła swój zimowy rozkład lotów z Polski na październik i listopad. Zmiany dotyczą kilkudziesięciu tras. Czy będzie lepiej? Po zmianach w systemie wyraźnie widać, że Wizz Air liczy na odbicie od początku grudnia, gdy sporo zawieszonych połączeń może wrócić. Ale i tak rozkład jest podziurawiony jak szwajcarski ser.

O cięciach rozkładu Wizz Air informujemy już od dłuższego czasu – mówił też o nich na łamach Fly4free.pl prezes linii Jozsef Varadi, zapewniając jednocześnie, że mają one charakter tymczasowy. Mimo wszystko jednak patrząc po systemie rezerwacyjnym wyraźnie widać, że ich skala jest bardzo duża. Sprawdźmy więc, jakie zmiany nastąpią w siatce Wizz Aira.

Po systemie rezerwacyjnym przewoźnika widać, że linia spodziewa się bardzo słabego obłożenia lotów w październiku i listopadzie, bo właśnie wtedy planuje tymczasowo zawieszać część tras. Tak jest choćby z połączeniem z Gdańska do Mediolanu-Bergamo, gdzie ostatni lot zaplanowany jest obecnie na 27 września. Potem mamy długą przerwę i… połączenie ma zostać wznowione dopiero 5 grudnia. Podobnie jest z trasą Gdańsk-Tromso – ostatni lot na tej trasie odbędzie się 2 października, a kolejny dopiero 4 grudnia. Z systemu wynika też, że właśnie na początku grudnia wystartuje też część tras, które pierwotnie miały się zacząć pod koniec października – to m.in. loty z Gdańska do norweskiego Bodo, Odessy czy Zaporoża. Kolejną zmianą, jeśli chodzi o Gdańsk, są loty do Kolonii – w październiku przejściowo ich częstotliwość zmniejszy się z 3 do 2 w tygodniu (znikają loty 8,15 i 22 października).

wizz air samolot
Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

Duże cięcia w Katowicach

Chyba największe cięcia “landrynka” przeprowadza w Pyrzowicach. Które trasy zostaną pocięte?

 • Katowice-Larnaka (trasa zawieszona w październiku i listopadzie, wraca dopiero 9 grudnia z 1 lotem w tygodniu)
 • Katowice-Mediolan Bergamo (ostatni lot 3 października, potem trasa znika z rozkładu i wraca dopiero 6 grudnia)
 • Katowice-Liverpool (w październiku znikają środowe rotacje, liczba lotów zmniejszona z 2 do 1 tygodniowo, od końca października loty 2 razy w tygodniu)
 • Katowice-Doncaster Sheffield (z 3 do 2 tygodniowo w październiku, znikają czwartkowe loty, od końca października znów 3 loty w tygodniu)
 • Katowice-Bristol (z 3 do 2 tygodniowo, znikają środowe rotacje)
 • Katowice-Oslo (w październiku z 3 do 2 tygodniowo; loty w poniedziałki i piątki, od końca października 4 loty w tygodniu)
 • Katowice-Kolonia (w październiku z 3 do 2 tygodniowo, znikają czwartkowe loty, wracają 27 października)
 • Katowice-Reykjavik (trasa jest obecnie zawieszona, pierwotnie miała wrócić 26 października, teraz w systemie widzimy, że wróci dopiero 4 grudnia).
 • Katowice-Londyn Luton (w październiku zredukowany z 7 do 5 w tygodniu, znikają loty 6,10,13,17,20 i 24 października; w zimowym rozkładzie znów obsługiwane codziennie)
 • Katowice-Malmo (w październiku z 2 do 1 lotu w tygodniu, znikają loty we wtorki. Trasa zawieszona od 24 października, ma wrócić planowo 30 marca 2021 roku).
 • Katowice-Ateny (ostatni lot 2 października, powrót 29 marca)

I to nie koniec zmian. Już 3 października Wizz Air zawiesi bowiem trasę z Katowic do Katanii – powrót lotów na Sycylię przewoźnik planuje dopiero 28 marca). Przesunięty jest też start lotów na Ukrainę: trasa do Lwowa ma co prawda wystartować 26 października, ale już loty do Kijowa i Odessy startują dopiero w grudniu, a trasa do Charkowa – dopiero 29 marca.

Widzimy też (nie tylko na przykładzie Pyrzowic), że Wizz Air nie spodziewa się szybkiej zmiany sytuacji epidemicznej w Hiszpanii – loty do Barcelony z Katowic mają zostać planowo wznowione dopiero od 5 grudnia i będą realizowane 2 razy w tygodniu (od końca marca 2021 roku liczba połączeń zwiększy się do 3 tygodniowo).

Foto: Przemyslaw Kosmider / Shutterstock

Wizz Air tnie też w Krakowie

Jakie połączenia “landrynka” utnie z Balic? Spójrzmy:

 • Kraków-Billund (w październiku redukcja z 2 do 1 lotu tygodniowo, znikają połączenia w środy, od 26 października znów 2 loty w tygodniu)
 • Kraków-Barcelona (trasa wraca dopiero od grudnia)
 • Kraków-Eindhoven (w październiku redukcja z 3 do 2 lotów w tygodniu, znikają środowe rotacje)
 • Kraków-Trondheim (trasa zawieszona w okresie 4-25 października, od 26 października 2 loty w tygodniu)
 • Kraków-Londyn Gatwick (w października z 5 do 3 lotów w tygodniu)
 • Kraków-Rzym Fiumicino (ostatni lot 4 października, potem trasa jest zawieszona i wraca dopiero 5 grudnia)
 • Kraków-Mediolan Malpensa (w październiku z 3 do 1 lotu w tygodniu, “stary” rozkład wraca 26 października)

Oprócz tego, później od pierwotnych założeń mają zostać uruchomione loty do Sztokholmu (od 5 grudnia) i Zaporoża (6 grudnia). Tak jak pisaliśmy już wcześniej, dopiero 30 marca 2021 roku Wizz Air planuje wznowić loty z Krakowa do Reykjaviku.

Lotnisko Chopina
Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

Lotnisko Chopina

 • Warszawa-Budapeszt (trasa obecnie zawieszona, miała wrócić w październiku, ale obecnie z systemu wynika, że wróci dopiero 5 grudnia – wówczas loty będą realizowane 3 razy w tygodniu plus dodatkowa rotacja w okresie świateczno-noworocznym)
 • Warszawa-Malta (ostatni lot 3 października, potem trasa jest zawieszona na październik i listopad i oficjalnie wraca do rozkładu dopiero 5 grudnia z częstotliwością 2 lotów w tygodniu).
 • Warszawa-Wiedeń (w październiku redukcja z 3 do 2 lotów w tygodniu, wypadają połączenia w piątki 9, 16 i 23 października, potem rozkład wraca do normy)
 • Warszawa-Sztokholm (w październiku z 4 do 3 tygodniowo, znikają niedzielne loty 11,18 i 25 października)
 • Warszawa-Edynburg (w październiku loty 2 razy w tygodniu – znikają połączenia 8,15 i 22 października. Potem trasa zostaje zawieszona na końcówkę października i listopad i wraca dopiero 4 grudnia)
 • Warszawa-Katania (ostatni lot 21 października, powrót 28 marca)
 • Warszawa-Rzym (w październiku redukcja z 4 do 3 lotów w tygodniu, wypadają środy 7, 14 i 21 października)
 • Warszawa-Lizbona (od 2 października trasa zawieszona, wraca 5 grudnia z 2 lotami tygodniowo)

Wrocław i Poznań

 • Wrocław-Larnaka (ostatni lot 27 września, potem przerwa w październiku i powrót w systemie od 29 października)
 • Wrocław-Londyn Luton (w październiku z 7 do 5 lotów tygodniowo, znikają wtorki i soboty; 7 lotów w tygodniu wraca w ostatnim tygodniu października)
 • Wrocław-Odessa (start dopiero od 5 grudnia)
 • Wrocław-Reykjavik (od 3 do 26 października trasa zawieszona, wraca od listopada z lotami 2 razy w tygodniu)
 • Poznań-Londyn Luton (w październiku redukcja z 7 do 5 lotów w tygodniu, znikają poniedziałki i piątki. Od 26 października loty 6 razy w tygodniu, znikają połączenia w soboty)
REKLAMA
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Witam,Miałem lot powrotny z Lizbony do Warszawy w Październiku i został on odwołany w Niedziele 20.09 przyznano mi kredyt WIZZ w postaci dodatkowego bonusu 20% czyli łącznie 120% od ceny biletu ale wybrałem opcję zwrotu pieniędzy na rachunek bankowy, który będzie już bez tych 20% , wiadomo... ale nie o to chodzi wypełniłem wniosek i zostałem poinformowany, że procedura zwrotu pieniędzy może potrwać do 30 dni lecz czytałem, że to wcale nieprawda i ludzie nie dostali pieniędzy nawet jeszcze po 3 miesiącach co należy zrobić czekać mam czy do banku odzywać się o możliwość "Chargeback'u"? zaznacze, ze transakcja nie przebiegła za pośrednictwem karty kredytowej tylko zwykłej "debetowej" zależy mi na szybkim zwrocie pieniędzy....    
MichaUSD, 22 września 2020, 18:37 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czekać. Ja dostalem kase po ok 2 tygodniach 
MichaUSD Witam,Miałem lot powrotny z Lizbony do Warszawy w Październiku i został on odwołany w Niedziele 20.09 przyznano mi kredyt WIZZ w postaci dodatkowego bonusu 20% czyli łącznie 120% od ceny biletu ale wybrałem opcję zwrotu pieniędzy na rachunek bankowy, który będzie już bez tych 20% , wiadomo... ale nie o to chodzi wypełniłem wniosek i zostałem poinformowany, że procedura zwrotu pieniędzy może potrwać do 30 dni lecz czytałem, że to wcale nieprawda i ludzie nie dostali pieniędzy nawet jeszcze po 3 miesiącach co należy zrobić czekać mam czy do banku odzywać się o możliwość "Chargeback'u"? zaznacze, ze transakcja nie przebiegła za pośrednictwem karty kredytowej tylko zwykłej "debetowej" zależy mi na szybkim zwrocie pieniędzy....    
wadl, 22 września 2020, 18:47 | odpowiedz
Ja też płaciłem debetową przez mbank i chargeback zadziałał !! Otrzymałem zwrot.
MichaUSD Witam,Miałem lot powrotny z Lizbony do Warszawy w Październiku i został on odwołany w Niedziele 20.09 przyznano mi kredyt WIZZ w postaci dodatkowego bonusu 20% czyli łącznie 120% od ceny biletu ale wybrałem opcję zwrotu pieniędzy na rachunek bankowy, który będzie już bez tych 20% , wiadomo... ale nie o to chodzi wypełniłem wniosek i zostałem poinformowany, że procedura zwrotu pieniędzy może potrwać do 30 dni lecz czytałem, że to wcale nieprawda i ludzie nie dostali pieniędzy nawet jeszcze po 3 miesiącach co należy zrobić czekać mam czy do banku odzywać się o możliwość "Chargeback'u"? zaznacze, ze transakcja nie przebiegła za pośrednictwem karty kredytowej tylko zwykłej "debetowej" zależy mi na szybkim zwrocie pieniędzy....    
biker, 22 września 2020, 20:48 | odpowiedz
Chargeback na karcie debetowej u mnie zadziałał bez problemu i to już kilkakrotnie.
biker, 22 września 2020, 20:50 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ja czekałem 3 tygodnie. 
MichaUSD Witam,Miałem lot powrotny z Lizbony do Warszawy w Październiku i został on odwołany w Niedziele 20.09 przyznano mi kredyt WIZZ w postaci dodatkowego bonusu 20% czyli łącznie 120% od ceny biletu ale wybrałem opcję zwrotu pieniędzy na rachunek bankowy, który będzie już bez tych 20% , wiadomo... ale nie o to chodzi wypełniłem wniosek i zostałem poinformowany, że procedura zwrotu pieniędzy może potrwać do 30 dni lecz czytałem, że to wcale nieprawda i ludzie nie dostali pieniędzy nawet jeszcze po 3 miesiącach co należy zrobić czekać mam czy do banku odzywać się o możliwość "Chargeback'u"? zaznacze, ze transakcja nie przebiegła za pośrednictwem karty kredytowej tylko zwykłej "debetowej" zależy mi na szybkim zwrocie pieniędzy....    
marmur50, 22 września 2020, 22:13 | odpowiedz
Cześć,Mam do Was pytanie, otóż również moje loty został odwołany. Miałem kupione 3 bilety (ja, żona i dziecko) z Wrocławia do Larnaci. Lot został odwołany 8 dni przed wylotem (wiadomość mailowa 19.09) bez podania powodu. Dostałem opcję zmiany daty wylotu/zamiany lotu albo zwrot środków na konto WizzAir, tudzież zwrot na konto bankowe. Wybrałem zwrot na konto bankowe.Lot do Larnaci leci zgodnie z rozkładem 27.09, natomiast lot powrotny zaplanowany na 04.10 został wycofany. Czy w takiej sytuacji mogę się ubiegać o odszkodowanie od WizzAir? Jakie macie doświadczenia?Z góry dziękuję za pomoc w temacie ewentualnego odszkodowania. 
Grzesiek_23, 23 września 2020, 15:19 | odpowiedz

kreta
#OdmrażamyPodróże: Oto kraje, do których na wakacje polecimy bez problemu »
REKLAMA

#OdmrażamyPodróże z Fly4free.pl

Nie wiesz, do których państw bez restrykcji pojedziesz na wakacje? Gdzie nie potrzeba testów, a gdzie zaszczepieni unikną kwarantanny? W tym roku #OdmrażamyPodróże a twój wachlarz możliwości jest bardzo duży. Sprawdź jak łatwo wybrać się na wakacje na Maltę czy Dominikanę, do Słowenii, Meksyku lub Kostaryki oraz wielu, wielu innych krajów! Podróżuj bezpieczenie i bądź zdrów!

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »
Akceptuję Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Czytaj więcej ›Technologię tę w ramach Fly4free.pl wykorzystują również nasi partnerzy, których listę znajdziesz tutaj.

Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej lub zakończyć korzystanie z Fly4free.pl. Pozostawienie komunikatu, dalsze przeglądanie Fly4free.pl lub kliknięcie w przycisk „Akceptuję” oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.