Fly4free.pl

Wizz Air od września wznowi 6 tras z Polski! Na liście jest kilka hitów

Foto: Wizz Air

Już od września Wizz Air wznowi połączenia z 5 lotnisk w naszym kraju. Na liście są m.in. loty z Warszawy do Budapesztu i z Krakowa do Kutaisi.

Kończy się sezon letni, więc przewoźnicy powoli zwijają trasy do wakacyjnych kurortów. Większość z nich zniknie z rozkładów lotów we wrześniu, ale to nie znaczy, że siatki połączeń linii lotniczych pozostaną puste. W czwartek Wizz Air ogłosił, że od września wznowi 6 tras z 5 polskich lotnisk. Będą to połączenia z Gdańska do Haugesund w Norwegii i Odessy, z Krakowa do Kutaisi, z Katowic do Liverpoolu, z Warszawy do Budapesztu, a także z Wrocławia do Birmingham.

Połączenia te będą wznawiane w różnych terminach we wrześniu. Na przykład trasa z Warszawy do Budapesztu zostanie wznowiona już 6 września, a loty z Krakowa do Kutaisi będą realizowane od 28 września. Na dobry początek wszystkie połączenia będą realizowane 2 razy w tygodniu, choć wszystko zależy od rozwoju pandemii i ewentualnych obostrzeń. Na przykład w przypadku połączenia do stolicy Węgier Wizz Air na początku będzie latał tylko w poniedziałki i piątki, ale w systemie rezerwacyjnym widzimy, że od października szykuje trzecią rotację na trasie Warszawa-Budapeszt, która miałaby być realizowana w środy, a od listopada – powrót do 5 połączeń w tygodniu na tej trasie (loty w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele).

Foto: Wizz Air

To oczywiście bardzo pozytywne informacje, choć wciąż czekamy na ostateczne potwierdzenie startu najbardziej oczekiwanej i już wielokrotnie przekładanej trasy w siatce Wizz Aira, czyli połączenia z Katowic do Abu Zabi.

Foto: Wizz Air

Obecnie z systemu rezerwacyjnego wynika, że połączenie ma wystartować 8 października – przez pierwsze 4 tygodnie loty miałyby się odbywać raz w tygodniu, a od listopada ma dojść druga rotacja (loty w poniedziałki i piątki).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
No super! Wszyscy klaszczemy w dłonie z zachwytu... Jaką Wizz daje gwarancję, że nie zmienią się warunki wjazdu/wlotu do danego kraju? Znów kasa pójdzie w piach jak będą obostrzenia lub co gorsza testy.
e-prezes, 26 sierpnia 2021, 13:29 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nic szczególnego, tam gdzie latali to dalej latają więc gdzie są te niby HITY?
kika28x, 26 sierpnia 2021, 15:59 | odpowiedz
Najpierw niech oddadzą kasę za loty które odwołali
jack.448, 26 sierpnia 2021, 19:51 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Oddajcie złodzieje za nie wykorzystane członkostwo, dwa lata w plecy. Teraz nie mam czasu ale na pewno Wam tego nie podaruje 
Nell Kmita, 26 sierpnia 2021, 23:33 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »