Fly4free.pl

Wizz Air ma nowego faworyta? Kusi biletami za 1 EUR i chce tu otworzyć 6 nowych baz

Foto: wizz air

– Włochy są dla nas strategicznym rynkiem, rozmawiamy z 5-6 lotniskami w sprawie otwierania tu nowych baz i chcemy skusić do podróży jak najwięcej pasażerów – mówi w rozmowie z “Corriere della Sera” Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira.

“Landrynka” w ostatnich tygodniach nie ma najlepszej prasy – przewoźnik bardzo mocno obciął rozkład lotów w Polsce i nie tylko na jesień, zawieszając wiele tras, ale z drugiej strony – linia rozwija się na innych frontach. A jednym z krajów, gdzie węgierska linia rośnie najszybciej, są Włochy. Wszystko zaczęło się w lipcu, gdy przewoźnik otworzył bazę z 5 samolotami na lotnisku Malpensa, uruchamiając 20 nowych tras. Potem węgierska linia dołożyła tu jeszcze kolejne samoloty, a na październik zapowiedziała otwarcie bazy na Sycylii w Katanii. Mało? Wizz zapowiedział uruchomienie we Włoszech lotów krajowych.

I jak mówi w rozmowie z “Corriere della Sera” Varadi, to dopiero początek.

– Dla nas Włochy to strategiczny rynek, na którym będziemy się rozwijać. Będziemy uruchamiać kolejne trasy krajowe, bo w obecnym czasie to dobry sposób na minimalizację ryzyka – loty krajowe nie są aż tak bardzo zależne od efektów restrykji przy przekraczaniu granic – mówi Varadi.

Mocne wejście Wizz Aira na rynek włoski widać też po cecnach – przewoźnik oferuje bilety w cenie 6-8 EUR, a Varadi przyznaje, że możliwe są nawet bilety po 1 EUR, by obudzić popyt i zachęcić Włochów do podróżowania. Ale to nie koniec.

– Rozmawiamy z 5-6 lotnskami na temat otwarcia nowych baz – mówi prezes Wizz Aira, a jako przykład atrakcyjnego rynku dla węgierskiej linii wymienia np. Wenecję.

Foto: Ryanair

Ryanair też się zbroi na krajówkach

Warto dodać, że także irlandzka linia rozwija swoją ofertę we Włoszech i… także stawia na trasy krajowe. W środę przewoźnik ogłosi, że pod koniec października uruchomi 5 połączeń krajowych z Neapolu. Będą to połączenia do Cagliari, Turynu, Genui, Palermo i Triestu, które będą realizowane od 2 do 4 razy w tygodniu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »