Fly4free.pl

Wizz Air podał termin otwarcia działalności w Zatoce Perskiej! Polska na liście tras nowej linii

Foto: Wizz Air

Wizz Air zawarł ostateczne porozumienie z firmą Abu Dhabi Developmental Holding PJSC w sprawie utworzenia nowej linii Wizz Air Abu Dhabi. Oznacza to, że przewoźnik może wystartować już jesienią 2020 roku. A wiele wskazuje na to, że na liście potencjalnych tras znajduje się Polska.

O utworzeniu w Abu Zabi nowej linii lotniczej Wizz Air poinformował już w grudniu – wówczas jednak cała transakcja tworzenia joint venture z partnerem z Zatoki Perskiej nie była sfinalizowana. Teraz porozumienie zostało osiągnięte i jak czytamy w komunikacie prasowym – oznacza to, że Wizz Air Abu Dhabi zacznie latać z lotniska w Abu Zabi jesienią tego roku.

– Dzisiejsze wydarzenie to kamień milowy na drodze do utworzenia naszej nowej linii lotniczej w Abu Zabi. Umowa joint venture z firmą Abu Dhabi Developmental Holding stanowi podstawę naszego długoterminowego zaangażowania w zapewnienie wysoce wydajnego ekonomicznie i operacyjnie oraz zrównoważonego środowiskowo modelu biznesowego linii lotniczej w celu wzmocnienia rynku lotniczego Abu Zabi. Misja Wizz Air wpisuje się w zróżnicowaną strategię gospodarczą Abu Zabi, ponieważ naszym celem jest pobudzanie ruchu poprzez tworzenie popytu z korzyścią dla rosnącej różnorodności turystycznej i gospodarczej Abu Dhabi. Serdecznie zapraszamy pasażerów na pokład samolotów naszej młodej, zielonej i ultrawydajnej floty – mówi Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira.

W komunikacie czytamy też, że rekrutacja pracowników do nowej linii lotniczej rozpocznie się w najbliższych miesiącach. Oferta linii to zaś “niskie taryfy w połączeniu z wysoką jakością obsługi na pokładzie do wielu miejsc w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce”. Jednocześnie wraz z porozumieniem powołano zespół ds. rozwoju linii, który rozpoczął proces uzyskania certyfikatu przewoźnika lotniczego i licencji na prowadzenie działalności w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego ZEA.

Foto: Wizz Air

Wizz Air Abu Dhabi poleci do Polski? Wiele na to wskazuje

Na dokładne plany rozwoju linii będziemy musieli jeszcze poczekać. Na razie wiemy tyle, że w Abu Zabi zbazowane będą tylko Airbusy A321neo, mające największy zasięg we flocie węgierskiego przewoźnika. Docelowo, do 2030 roku Wizz Air chce mieć nad Zatoką Perską nawet 50 tego typu samolotów i obsługiwać wówczas nawet 20 mln pasażerów rocznie.

Czy na liście połączeń znajdzie się Polska? W grudniu w komunikacie Wizz Aira mogliśmy przeczytać, że „linia lotnicza skoncentruje się na ustanowieniu tras na rynki, na których Wizz Air prowadzi działalność o dużym wzroście, a mianowicie Europa Środkowa i Wschodnia oraz Europa Zachodnia, a także subkontynent indyjski, Bliski Wschód i Afryka w dłuższej perspektywie”.

Jednocześnie kolejna wskazówka dotycząca kierunku działalności Wizz Air Abu Dhabi pojawiła się kilkanaście dni temu, gdy w raporcie finansowym Wizz Aira pojawiła się mapka z potencjalnymi krajami, do których będzie latała nowa linia. Jak widzimy, znalazły się tam Bałkany, prawie cała Europa Wschodnia, Rosja, Kazachstan, Gruzja, ale też Arabia Saudyjska, Egipt oraz… Polska, a konkretnie południowa część kraju, co może sugerować, że na liście potencjalnych tras nowej linii mogą być Katowice albo Kraków.

Na ostateczne potwierdzenie tych planów musimy jednak jeszcze poczekać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »