Fly4free.pl

Wietnam w końcu otwiera się na turystów! A Tajlandia wpuści nas do Bangkoku i innych miejsc

Foto: Tran Qui Thinh / Shutterstock

Od października Wietnam otworzy wyspę Phu Quoc dla zagranicznych turystów – informuje agencja Reuters. Jeśli ten eksperyment się powiedzie i nie doprowadzi do zwiększonej liczby zakażeń, w przyszłym roku Wietnam może się otworzyć jeszcze bardziej.

Pełna pięknych plaż wyspa Phu Quoc, znajdująca się ok. 10 kilometrów od wybrzeży Kambodży, ma zostać otwarta dla zagranicznych turystów w październiku. Na razie testowo, na okres sześciu miesięcy – ogłosił wietnamski rząd w specjalnym komunikacie.

To ważne, bo Wietnam obecnie nie przyjmuje  żadnych turystów zagranicznych. Dzięki tej taktyce krajowi udało się przez długi czas trzymać w ryzach pandemię koronawirusa. Ceną jednak jest to, że branża turystyczna praktycznie zamarła.

– Musimy odbudować turystykę, która mocno ucierpiała z powodu COVID-19 – mówi Nguyen Van Hung, minister turystyki i kultury Wietnamu.

Tamtejszy rząd ogłosił, że na Phu Quoc wpuszczani będą jedynie w pełni zaszczepieni turyści, w dodatku z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Ministerstwo turystyki informuje, że przed otwarciem wyspy praktycznie wszyscy jej mieszkańcy zostaną w pełni z zaszczepieni.

Jednocześnie w czwartek agencja Reuters poinformowała, że dalsze otwarcie na zagranicznych turystów planuje też Tajlandia. Miejscowe ministerstwo turystyki poinformowało, że zagraniczni turyści będą mogli od października swobodnie przyjeżdżać i przebywać w Bangkoku, a także takich miejscach jak Hua Hin, Pattaya czy Chiang Mai. Tak jak w przypadku Wietnamu – wstęp do tych miejsc będą mieli tylko w pełni zaszczepieni turyści, wymagane będą też jednak także testy na koronawirusa

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »