Fly4free.pl

Wielka Brytania zupełnie zrezygnuje z testowania podróżnych? Są pierwsze zapowiedzi

Foto: Benjamin Davies / Unsplash
Minął zaledwie jeden dzień od ogłoszenia poluzowania zasad wjazdowych do Anglii, a już pojawiają się pierwsze spekulacje na temat kolejnych kroków. Brytyjski sekretarz ds. transportu przyznał, że rząd docelowo chciałby zupełnie zrezygnować z obowiązku testowania przy podróżach międzynarodowych. Tymczasem branża turystyczna apeluje o takie rozwiązanie od wielu miesięcy.

Najpierw Anglia, Irlandia i Walia, teraz także Szkocja – wszystkie w ostatnich kilku dniach ogłosiły poluzowanie zasad wjazdowych. W efekcie, osoby zaszczepione nie muszą już robić testów przed przyjazdem.

W przypadku Irlandii oznacza to zupełnie bezproblemowy wjazd, a w Wielkiej Brytanii zostaje nam jeszcze do zrobienia test po przyjeździe – antygenowy, najdalej w drugim dniu pobytu. Jest to jednak i tak spore ułatwienie w stosunku do przepisów, które obowiązywały do tej pory (test antygenowy przed wylotem i drugi test PCR po przylocie). Warto jednak pamiętać, że dla osób niezaszczepionych zasady pozostają bez zmian.

Pojawia się jednak nadzieja, że i te zmniejszone obostrzenia mogłyby wkrótce zniknąć. Rąbka tajemnicy uchylił sekretarz ds. transportu Grant Shapps. Przyznał on, że w niedalekiej przyszłości to szczepienia będą kluczem do swobodnego podróżowania, a nie obowiązkowe testy na koronawirusa.

– Mogę sobie wyobrazić świat, w którym w ogóle nie musimy przeprowadzać testów. Oczywiście nie zagwarantuję, że inne kraje będą stosować tę zasadę, ale myślę, że w przyszłości najważniejszy dla podróżowania bez restrykcji będzie status osoby zaszczepionej – powiedział Grant Shapps, w rozmowie z Times Radio Breakfast.

O rezygnację z obowiązku testowania od wielu miesięcy apeluje branża turystyczna w Wielkiej Brytanii. Swoje nadzieje związane z łagodzeniem przepisów wyrażali m.in. przedstawiciele brytyjskich lotnisk, biur podróży i linii lotniczych.

– Surowe wymagania dotyczące testów szkodzą branży i wszystkie powinny zostać całkowicie usunięte, aby pomóc jej odzyskać siły – mówił Kurt Janson, dyrektor Tourism Alliance, cytowany przez The Sun.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Dlaczego przez restrykcje i ich luzowanie sugeruje się ludziom że szczepienie chroni i zapobiega dalszym zakażeniom???!!! SZCZEPIENIE JEDYNIE ŁAGODZI PRZEBIEG CHOROBY, NADAL MOŻNA ZACHOROWAĆ I NADAL ZARAŻAĆ!!! Ludzie zrozumcie to w końcu, że gdyby tak było jak sugerują rządzący -nie zdąrzyło by to mutować
Baskaforkowa, 9 stycznia 2022, 10:27 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A nie oto chodzi, zeby ta choroba była łagodna?  
Baskaforkowa Dlaczego przez restrykcje i ich luzowanie sugeruje się ludziom że szczepienie chroni i zapobiega dalszym zakażeniom???!!! SZCZEPIENIE JEDYNIE ŁAGODZI PRZEBIEG CHOROBY, NADAL MOŻNA ZACHOROWAĆ I NADAL ZARAŻAĆ!!! Ludzie zrozumcie to w końcu, że gdyby tak było jak sugerują rządzący -nie zdąrzyło by to mutować
Gregorios2350, 9 stycznia 2022, 20:30 | odpowiedz
A może spójrz że osoby zaszczepione krócej mają w sobie wirusa, szybciej go.zwalczaja i same statystycznie nie obciążają służby zdrowia?Narzekałeś tak, jak szczepili nas jako dzieciaki? Skoro podróżujesz to też zapewne korzystasz z dodatkwych szczepień więc o co nagle lament? O źle pojmowana wolność osobistą?
daniels74, 9 stycznia 2022, 22:45 | odpowiedz
Nie, jak ktoś jest chory to powinien siedzieć w domu nie zależnie od tego czy jest zaszczepiony czy nie ponieważ zaraża tak samo, czyli trzeba testować wszystkich
Gregorios2350 A nie oto chodzi, zeby ta choroba była łagodna?  
Baskaforkowa Dlaczego przez restrykcje i ich luzowanie sugeruje się ludziom że szczepienie chroni i zapobiega dalszym zakażeniom???!!! SZCZEPIENIE JEDYNIE ŁAGODZI PRZEBIEG CHOROBY, NADAL MOŻNA ZACHOROWAĆ I NADAL ZARAŻAĆ!!! Ludzie zrozumcie to w końcu, że gdyby tak było jak sugerują rządzący -nie zdąrzyło by to mutować
rafal525_63, 10 stycznia 2022, 2:18 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »