Fly4free.pl

Już nie jeden, a aż trzy testy. Wielka Brytania znowu zmienia zasady wjazdu

londyn lotnisko
Foto: 1000 Words / Shutterstock

W trakcie obowiązkowej kwarantanny, która obowiązuje wszystkich przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii, będziemy musieli przejść dwa testy na koronawirusa. Wciąż musimy również wykonać test przed przyjazdem, co razem daje aż trzy testy w ciągu niespełna dwóch tygodni. To kolejne w ciągu ostatnich dni zaostrzenie przepisów związanych z pandemią COVID-19 na wyspach.

Obecnie, aby wjechać do Wielkiej Brytanii musimy wykonać test na koronawirusa – nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem oraz poddać się 10-dniowej kwarantannie. Tą można było jednak skrócić do 5 dni, jeśli po tym czasie poddamy się kolejnemu testowi. Teraz jednak kolejne testy będą obligatoryjne.

Gdy kilka dni temu Wielka Brytania zapowiadała, że wciąż pracuje nad kolejnymi obostrzeniami, chyba nikt nie spodziewał się, że zasady wjazdu zmienią się dwa razy w ciągu niespełna tygodnia. A jednak tak się stało. Już niedługo każdy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii najpierw będzie musiał wykonać test przed przyjazdem, a później jeszcze dwa kolejne – w drugim i ósmym dniu izolacji. Co gorsza mają to być testy PCR, które są zdecydowanie droższe. Nie liczcie też, że zapłaci za nie brytyjski rząd. Każdy podróżny musi zrobić je na swój koszt.

Najprawdopodobniej nowe zasady będą obowiązywać od poniedziałku, 15 lutego. Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń mają pojawić się jeszcze dzisiaj.

Trzeba też przypomnieć, że także od 15 lutego dodatkowo przyjeżdżający z krajów umieszczonych na czerwonej liście, muszą także odbyć kwarantannę w jednym z wyznaczonych przez rząd hoteli. 10-dniowa izolacja odbywa się na koszt przyjeżdżającego. Choć nie podano jeszcze oficjalnej kwoty, szacuje się, że będzie to ponad 1000 GBP (czyli ponad 5 tys. PLN). Obecnie dotyczy do 33 krajów świata w tym m.in. Portugalii. Na tej liście na szczęście nie ma Polski, ale warto pamiętać, że jest ona regularnie aktualizowana.

Nowe zasady będą obowiązywać zarówno tych, którzy mogą izolować się w domu czy w innym dowolnym miejscu, jak i tych, którzy będą zmuszeni skorzystać z hotelowej kwarantanny.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Podano podano  tydzień temu to  kwota to 1750 1os i chyba 3300jrzeli są 2 os w pokoju hotelowym. Redaktor oczywiście ma nieaktualne dane jak zwykle na tym portalu. Chcą ograniczyć "służbowe " wycieczki społeczeństwa i tyle. W sobotę 13 przyleciała do mnie dziewczyna z Polski  i wyleciała 15. W UK nie ma obowiązku kończyć kwarantanny ! w przypadku wcześniejszego opuszczenia kraju niż 10 dni. Oczywiście zatrudniona jest również w UK na cześć etatu tak więc podróż służbowa. Dwa razy pokazała umowę o pracę  z moją spółka Ltd , wlot / wylot i żadnych problemów.  Test antygenowy za 50f w dniu przylotu  do Manchaster i brak potem w poniedziałek kwarantanny w Polsce. Jak się chce wszystko się da. Jest tyle zawodów wyłączony  z kwarantanny że można polecieć jako komercyjny kapitan jachtowy na Teneryfie, czy pojechać na narty do Szwajcarii w celach służbowych. Wszystko się da :-)Oby tylko polska nie znalazła się na czerwonej liście bo to byłaby  katastrofa musiałaby za 2 tyg lecieć okrężną droga.Nawet zaszczepić się można w tym UK, ale bez zaświadczeń zaświadczen ...nie wszyscy chciel się szczepić .. nikt nawet nie sprawdzał dokumentu tożsamości ..: Całe uk
Marcin Pudlo, 17 lutego 2021, 5:32 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »