Fly4free.pl

W piątek mnóstwo odwołanych lotów przez strajk kontrolerów! Mamy listę odwołanych tras z Polski

Foto: : MiniStocker / Shutterstock
Z powodu piątkowego strajku francuskich kontrolerów lotów może nie odbyć się nawet połowa zaplanowanych na ten dzień lotów z i do Francji. Najmocniej ucierpi linia Air France, ale nie tylko, bo przez strajk ucierpią też inni przewoźnicy i ich pasażerowie. Także na trasach, które miały tylko przelatywać nad Francją. Strajk mocno skomplikuje też plany pasażerów z Polski – mamy listę odwołanych połączeń.

Piątkowy strajk organizuje SNCTA, czyli największy francuski związek kontrolerów ruchu lotniczego. Domagają się oni podwyżek płac i zwiększenia liczby personelu. Będzie on miał bardzo duże konsekwencje dla linii lotniczych – ostrzega Eurocontrol, a DGAC (Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego) zapowiada, że nawet połowa planowanych tego dnia lotów z i do Francji może się nie odbyć. Zdecydowane najmocniej poszkodowana będzie linia Air France – przewoźnik wydał komunikat, że z powodu strajku w piątek linia anuluje około 10 procent wszystkich zaplanowanych lotów międzykontynentalnych oraz ok. 55 procent zaplanowanych na ten dzień lotów krótko i średniodystansowych.

Niestety, na strajku ucierpią też pasażerowie planujący podróże z Polski. Które loty będą odwołane?

Zacznijmy od wspomnianej wcześniej linii Air France. W piątek przewoźnik odwoła 2 zaplanowane na ten dzień loty z Warszawy na lotnisko Paryż CDG (AF1147 i AF1247). Zgodnie z planem ma się za to odbyć połączenie z Krakowa do Paryża CDG – lot AF1879 ma wystartować z Balic w piątek o godzinie 12.20.

Odwołana będzie też większość połączeń LOT z Warszawy. Narodowy przewoźnik poinformował nas, że w związku ze strajkiem kontrolerów ATC odwołany będzie już czwartkowy lot LO333 z Warszawy do Paryża CDG (lot z nocowaniem samolotu), a także piątkowe połączenia:
LO334 Warszawa-Paryż
LO335 Warszawa-Paryż
LO336 Paryż-Warszawa
LO334 Nicea-Warszawa
 
Jednocześnie LOT informuje, że piątkowe połączenie z Warszawy do Nicei (LO343) będzie połączone w jedną rotację z nowo utworzonym rejsem LO1344, który jest zaplanowany na sobotę rano po zakończeniu akcji strajkowej.

Co z tanimi liniami?

Loty odwołują też Ryanair i Wizz Air, choć na razie dokładna skala anulacji nie jest znana. Wiemy na pewno, że Ryanair odwołał piątkowy lot z Modlina do Paryża (FR4056) oraz piątkowy lot z Krakowa do Marsylii (FR5412). Z kolei z systemu rezerwacyjnego Wizz Air wynika, że węgierska linia odwołała loty z Warszawy do Paryża Orly oraz z Krakowa do Nicei. Wysłaliśmy do obu przewoźników pytania o pełną listę odwołanych rejsów i czekamy na odpowiedź – nie jest wykluczone, że ta lista jeszcze się powiększy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Air France plans to operate on that day around: 90% of its long-haul flights, 45% of its short and medium-haul flights.
janek33, 15 września 2022, 13:50 | odpowiedz
Dzięki wielkie. Pomyłka z pośpiechu. Już poprawiam. 
janek33 Air France plans to operate on that day around: 90% of its long-haul flights, 45% of its short and medium-haul flights.
Mariusz Piotrowski, 15 września 2022, 14:48 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »