Fly4free.pl

Varadi: Wizz Air wykonuje mniej lotów z Polski, bo Polacy nie chcą się szczepić

photoshooter2015 / Shutterstock
Foto: photoshooter2015 / Shutterstock
– To jest – przykro to mówić – konsekwencja słabego wyniku akcji szczepień w Polsce – mówi w rozmowie z magazynem „Re:view” Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira, pytany o powody ostatniego zamykania tras przez „landrynkę”.

Wizz Air ma za sobą bardzo dobre lato w Polsce, choć już od października przewoźnik zaczął ograniczać liczbę lotów w Polsce. Apogeum cięcia w rozkładzie lotów przyjdzie jednak w styczniu – od początku roku węgierska tania linia tymczasowo zawiesi przynajmniej 36 tras z naszego kraju, a wiemy, że cięcia zaplanowane są też w innych państwach. Cięcia tłumaczono nowym wariantem koronawirusa i obniżonym popytem na podróże, ale w rozmowie z magazynem „Re:view” Jozsef Varadi rzucił na tę sprawę nowe światło. Pytany przez dziennikarza o powody mniejszego zaangażowania w Polsce początkowo stwierdził, że to „chwilowe wrażenie”, jednak szybko przyznał, że problemem jest słaby współczynnik zaszczepienia przeciw COVID-19 w Polsce.

– To jest – przykro to mówić – konsekwencja słabego wyniku akcji szczepień w Polsce. Jaki jest sens latania na tak wielu trasach z kraju, który poziom szczepień ma ledwie na poziomie 50 procent. Doświadczenie uczy, że można się spodziewać samych problemów, lockdownów, zamykania lotnisk etc. Zresztą z dokładnie takiego samego powodu ograniczyliśmy też czasowo naszą obecność np. w Rumunii – powiedział Varadi.

Z najnowszych danych wynika, że odsetek zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki na koronawirusa wynosi w Polsce ledwie 54,69 procent całego społeczeństwa.

– To nie są liczby, które nas satysfakcjonują. W tym samym momencie w Wielkiej Brytanii czy Włoszech zaszczepiono ok. 85 procent obywateli. I w naturalny sposób jest tam latać łatwiej i z mniejszym ryzykiem. Można też coś zaplanować do przodu, z nieco dalszą perspektywą czasową – dodaje Varadi.

Szef Wizz Aira twierdzi jednak, że Wizz Air ma wciąż dość ambitne plany rozwoju z Polski.

– Są dość odważne, bo zakładają, ż jednak ludzie zaczną się szczepić. A wtedy będzie nam znacznie łatwiej zaoferować naprawdę dobry produkt (…). Mamy jasno nakreślony cel, czyli szybko wrócić do poziomów z 2019 roku – mówi Varadi.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
A czego innego moglibyśmy oczekiwać od CEO? To nie jest to kwestia zdrowia publicznego, ale utraconych zarobków.
edgardepo, 7 grudnia 2021, 12:05 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ludzie sami sobie stwarzacie problemy , od dwóch latach podróżuje nie zaszczepiony. Odwiedziłem Zakynthos, Sycylię, Teneryfe, Turcję. Ludzie nie zaszczepieni też podróżują i mają się dobrze. To od linii lotniczych zależy czy wpuszczą do samolotów osoby nie zaszczepione i zaszczepione, które też zarażają i mogą umrzeć. Nie lykajcie wszystkiego co jest w TV. 
Lebron J, 7 grudnia 2021, 13:36 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ja podobnie tyle, że latam z dziećmi: Lanzarote, 2x Kreta, Fuertaventura, 2x Cypr. Testy to upierdliwość ale nie bariera. Najgorsze jest to, że osoby zaszczepione też mogą transmitować, a nie są testowane.  Myślę, że niebawem wszyscy będą testowani jakimś szybkim, tanim testem ponieważ jest to w interesie linii. 
Lebron J Ludzie sami sobie stwarzacie problemy , od dwóch latach podróżuje nie zaszczepiony. Odwiedziłem Zakynthos, Sycylię, Teneryfe, Turcję. Ludzie nie zaszczepieni też podróżują i mają się dobrze. To od linii lotniczych zależy czy wpuszczą do samolotów osoby nie zaszczepione i zaszczepione, które też zarażają i mogą umrzeć. Nie lykajcie wszystkiego co jest w TV. 
Dandz, 7 grudnia 2021, 22:50 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wykouje mniej lotow, bo jest mniej chetnych. Wizzair zalezy na zyskach a nie na tym czy ktos jest zaszczepiony czy nie
Tom Drapichrust, 8 grudnia 2021, 12:36 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »