Fly4free.pl

Uważajcie na te kraje. Oto najniebezpieczniejsze miejsca na świecie

Foto: Molly Trerotola / Shutterstock
Bezpieczeństwo w podróży to dla Ciebie priorytet? Najlepszym krajem do odwiedzenia będzie, więc Finlandia - według raportu Światowego Forum Ekonomicznego, najbezpieczniejsze państwo na Ziemi. A do których miejsc wycieczka może wiązać się z naprawdę dużym ryzykiem? Sprawdź zestawienie.

Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało najnowszy raport konkurencyjności, w którym przeanalizowano rozwój gospodarczy 136 krajów świata. Jednym z 14. filarów, na których oparto zestawienie jest bezpieczeństwo. Wśród 10. krajów z najwyższymi wynikami znalazły się: Finlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Islandia, Oman, Hongkong, Singapur, Norwegia, Szwajcaria, Rwanda i Katar.
A które państwa uznano za najbardziej niebezpieczne na świecie? I na którym miejscu uplasowała się Polska? Oto wyniki.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Bzdura. Nie wiem kto układa te rankingi ale Kolumbia na pierwszym miejscu?
Kruchy, 25 kwietnia 2017, 19:41 | odpowiedz
Kruchy Bzdura. Nie wiem kto układa te rankingi ale Kolumbia na pierwszym miejscu?
światowa organizacja turystyczna. Zgłoś się do nich do pracy jak wiesz lepiej
Kumajto, 25 kwietnia 2017, 19:45 | odpowiedz
Dawno nie czytałem większych bzdur. Widać, że układający ranking żadnego z tych krajów noe odwiedził
vel, 25 kwietnia 2017, 19:47 | odpowiedz
Osobom ,ktore ukladaly ten " ranking " proponuje urlop w spkojnej Somalii , ewentualnie w Afganistanie ,Iraku lub Syrii
diazep, 25 kwietnia 2017, 19:49 | odpowiedz
Autorom rankingu proponuje urlop w spkojnej Somalii , ewentualnie w Afganistanie ,Iraku lub Syrii
diazep, 25 kwietnia 2017, 19:49 | odpowiedz
Porażka, ktoś kto napisał ten żenujący artykuł nigdy nie był za granicą, a tym bardziej w żadnym z w/w państw, autorze o cienkiej kiszce, jaki jest cel tego kiczu?
Tomasz, 25 kwietnia 2017, 19:52 | odpowiedz
No tak, bo Syria i Irak to oazy spokoju a Kolumbia taka grozna.
Antyidioci, 25 kwietnia 2017, 20:07 | odpowiedz
A gdzie Syria, Afganistan, Irak?
x, 25 kwietnia 2017, 20:10 | odpowiedz
"w którym przeanalizowano rozwój gospodarczy 136 krajów świata" "Oto najniebezpieczniejsze miejsca na świecie" Trzeba się zdecydować - albo na świecie jest 136 państw, albo może być ponad pięćdziesiąt bardziej niebezpiecznych państw.
D, 25 kwietnia 2017, 20:13 | odpowiedz
W jakich jednostkach podawany jest wynik? W megatonach potrzebnych do wyeliminowania zagrożenia? :)
Krocze, 25 kwietnia 2017, 20:29 | odpowiedz
Ludzie ogarnijcie się z tym hejtem. To jest coroczny raport Światowe Forum Ekonomicznego NIE Fly4free!!!!!!
pocztowiec, 25 kwietnia 2017, 20:40 | odpowiedz
vel Dawno nie czytałem większych bzdur. Widać, że układający ranking żadnego z tych krajów noe odwiedził
Tutaj masz kontakt do przygotowujących ranking: https://www.weforum.org/about/contact
Martyna, 25 kwietnia 2017, 20:45 | odpowiedz
To jak jest z tymi Filipinami? Jechać czy stach? Pytam serio.
Kuchy, 25 kwietnia 2017, 21:06 | odpowiedz
Jeszcze islamskiego kraju zabrakło czyli Francji :D
Francuz, 25 kwietnia 2017, 21:09 | odpowiedz
Bejbe. A byłaś kiedyś na Lipinach w Świętochłowicach?
Bzyk Bzykuś, 25 kwietnia 2017, 21:09 | odpowiedz
No właśnie jechać czy nie bo szwagier otwarl bar w Manili i nie wiem czy jest sens jechać pół świata
Janusz, 25 kwietnia 2017, 21:15 | odpowiedz
Kruchy Bzdura. Nie wiem kto układa te rankingi ale Kolumbia na pierwszym miejscu?
Czytaj ze zrozumieniem
Sebastian, 25 kwietnia 2017, 21:18 | odpowiedz
Filipiny bardziej niebezpieczne od Mali czy Bangladeszu? LOL, kto to układał? Będąc tam w okolicach gwiazdki czułem się bezpieczniej niż w Londynie czy Paryżu.
poważnie?, 25 kwietnia 2017, 21:24 | odpowiedz
poważnie? Filipiny bardziej niebezpieczne od Mali czy Bangladeszu? LOL, kto to układał? Będąc tam w okolicach gwiazdki czułem się bezpieczniej niż w Londynie czy Paryżu.
cebulo tam na południowych wyspach trwa zażarta wojna pomiędzy rządem a bojówkami islamskimi i dziennie giną dziesiątki ludzi. Nie mówio w tvnie co nie?
brakslow, 25 kwietnia 2017, 21:30 | odpowiedz
Przeciez to jest wyliczone... Oczywiste, że ten kto układał ranking nie był we wszystkich krajach świata, a nawet jak był, to nie ma prawa na tej podstawie oceniać bezpieczeństwa. współczynnik bezpieczeństwa jest dla całego kraju, a turyści zazwyczaj śpią w hotelach, w miastach nad morzem itp, a w jakiś małych biednych miasteczkach toczy się inne życie. Przydatny ranking, fajny post. Szkoda, że niektórzy wiedzą lepiej jak jest w danym kraju po tygodniu leżenia na plaży
Jula, 25 kwietnia 2017, 21:57 | odpowiedz
W Kolumbii byłam 10 dni temu i nie zauważyłam niczego niepokojącego. Ludzie mili,pomocni, kultura której w Polandii często brak. Śmiechu warty ten ranking.
Alice, 25 kwietnia 2017, 22:05 | odpowiedz
brakslow
poważnie? Filipiny bardziej niebezpieczne od Mali czy Bangladeszu? LOL, kto to układał? Będąc tam w okolicach gwiazdki czułem się bezpieczniej niż w Londynie czy Paryżu.
cebulo tam na południowych wyspach trwa zażarta wojna pomiędzy rządem a bojówkami islamskimi i dziennie giną dziesiątki ludzi. Nie mówio w tvnie co nie?
Objeździłem południowe wyspy pod koniec ubiegłego roku.Włącznie z okolicami Davos gdzie ponoć jest najniebezpieczniej.Spokój cisza i bardzo przychylne nastawienie do przybyszy.Filipińczycy są przemili.Jak ci TVN nie odpowiada to przełącz na reżimową propagandę w TVP bądź Trwam.Tam na pewno przymuli cię na już dobre
polo, 25 kwietnia 2017, 22:05 | odpowiedz
To jakiś żart prawda? Większych bzdur na waszej stronie jeszcze nie widziałam... Radziłabym sprawdzić informacje zanim je opublikujecie bo ustawianie Kolumbii przed Wenezuelą i Egiptem to czyste kpiny. Handel narkotyków jeśli jeszcze w Kolumbii funkcjonuje to jest ukryty głęboko w puszczy amazońskiej i wszelkie drogi do USA prowadzą przez Wenezuelę. Od czasu podpisania pokoju z FARC można podróżować po całym kraju bez najmniejszych obaw. Byłam, widziałam, mogę zaświadczyć.
Yaas89, 25 kwietnia 2017, 22:17 | odpowiedz
Wrocilem miesiac temu z kolumbii i.jest bardzo bezpoecznie. To ze produkuja narkotyki to ich biznes nie ma nic wspolnego z turystami. Czasy escobara sie skonczyly i kraj chce go wymaxac z pamieci.
Mateo, 25 kwietnia 2017, 22:26 | odpowiedz
Jula Przeciez to jest wyliczone… Oczywiste, że ten kto układał ranking nie był we wszystkich krajach świata, a nawet jak był, to nie ma prawa na tej podstawie oceniać bezpieczeństwa. współczynnik bezpieczeństwa jest dla całego kraju, a turyści zazwyczaj śpią w hotelach, w miastach nad morzem itp, a w jakiś małych biednych miasteczkach toczy się inne życie. Przydatny ranking, fajny post. Szkoda, że niektórzy wiedzą lepiej jak jest w danym kraju po tygodniu leżenia na plaży
Ja akurat jezdziłam przez 5 tygodnii po całej Kolumbii samochodem, zatrzymując się w małych wioskach oraz nocując w prywatnych kwaterach. Odwiedziłam nawet miasto graniczne z Wenezuelą, które jest znane z przemytu benzyny itp. W przeciwieństwie do Niemiec gdzie na codzień mieszkam nie musiałam się tam martwić, że idąc do galerii handlowej jakiś pobożny przyjdzie obładowany dynamitem i wysadzi wszystkich w powietrze itp... Sorry ale z rzeczywistością ten ranking ma niewiele wspólnego...
Yaas, 25 kwietnia 2017, 22:30 | odpowiedz
Filipiny?? Może na południu zdążają się jakieś incydenty, sporadycznie. W pozostałej części kraju nie odczułem żadnych obaw, wręcz przeciwnie. Natomiast biorąc pod uwagę faktu,brakuje mi w tym zestawieniu Francji, głównie Paryża, Niemiec, Anglii ? myśle, że tam jest teraz bardzo niebezpiecznie ?
ek, 25 kwietnia 2017, 22:45 | odpowiedz
Ciekawe zestawienie, czyli Irak i Syria bezpieczniejsza od Kolumbii? Chyba jednak trzeba się tam wybrać skoro pisząc ten tekst z Kolumbii czuję się komfortowo zachowując jedynie podstawowe zasady zdrowego rozsądku.
Artur, 25 kwietnia 2017, 22:47 | odpowiedz
Yaas
Jula Przeciez to jest wyliczone… Oczywiste, że ten kto układał ranking nie był we wszystkich krajach świata, a nawet jak był, to nie ma prawa na tej podstawie oceniać bezpieczeństwa. współczynnik bezpieczeństwa jest dla całego kraju, a turyści zazwyczaj śpią w hotelach, w miastach nad morzem itp, a w jakiś małych biednych miasteczkach toczy się inne życie. Przydatny ranking, fajny post. Szkoda, że niektórzy wiedzą lepiej jak jest w danym kraju po tygodniu leżenia na plaży
Ja akurat jezdziłam przez 5 tygodnii po całej Kolumbii samochodem, zatrzymując się w małych wioskach oraz nocując w prywatnych kwaterach. Odwiedziłam nawet miasto graniczne z Wenezuelą, które jest znane z przemytu benzyny itp. W przeciwieństwie do Niemiec gdzie na codzień mieszkam nie musiałam się tam martwić, że idąc do galerii handlowej jakiś pobożny przyjdzie obładowany dynamitem i wysadzi wszystkich w powietrze itp… Sorry ale z rzeczywistością ten ranking ma niewiele wspólnego…
Puszek, 25 kwietnia 2017, 23:02 | odpowiedz
Kurde byłem 4 tygodnie w tym roku w najniebezpieczniejszym kraju na świecie. Na poważnie kto ten ranking tworzył aktualnie Kolumbia to jeden z najbardziej bezpiecznych miejsc w Ameryce Południowej oczywiście są niebezpieczne miejsca ale raczej turyści tam nie jeżdżą a Brazylia brak super bezpieczny kraj dla turysty
Puszek, 25 kwietnia 2017, 23:08 | odpowiedz
Sorry Guys, but this is a fake article or maybe article from 1990....I am living here for a while as a Hungarian (I used to live in 4 different countries before and I have been to 44 countries so far). Colombia is worse then Venezuela? Are you joking? I have at least 6 friends here from Venezuela..they are saying the opposite. Just a good recommendation: do not write this kind of article if you are not sure what you are writing about it...
popi, 25 kwietnia 2017, 23:25 | odpowiedz
Kolumbia nawet dla białych gringo autostopowiczów jest bardzo bezpieczna. Ranking zupełnie z kapelusza, Ukraina bardziej niebezpieczna od Syrii czy Afganistanu? Litości...
Domin, 25 kwietnia 2017, 23:42 | odpowiedz
I tak oto zabija sie mozliwosc i chec poznania swiata i interesujacych miejsc. W lutym mialem okazje byc 3 tygodnie w Kolumbii zachecony wczesniejszymi opowiesciami innych turystow spotkanych na podrozniczych szlakach. Na dzis uwazam Kolumbie za najbardziej bezpieczna z krajow Ameryki Poludniowej. Przepiekna natura, przemili uczynni ludzie i fakt prawie zero Polakow na szlakach....a szkoda:( Polecam z calego serca
Milut, 26 kwietnia 2017, 0:21 | odpowiedz
Ciekawe, że zabrakłoy Syrii...
Jelonek, 26 kwietnia 2017, 1:18 | odpowiedz
Widać, że na tym portalu politpoprawność zamazuje rzeczywistość . Szkoda, że jak się pisze o takich krajach jak Czad, Mali,Jemen, Pakistan i zamachach terrorystycznych, to nie pisze się, że za tymi zamachami stoją muzułmanie. A nazwanie islamskich terrorystów z Boko Haram "rebelią " to już przechodzicie samych siebie.
Krystiano Penaldo, 26 kwietnia 2017, 1:55 | odpowiedz
Boko Haram to wg tego portalu "rebelia" a zamachów terrorystycznych w takich krajach jak Czad, Mali, Jemen czy Pakistan to kto dokonuje? Yeti? Politpoprawność przede wszystkim prawda?
bez jaj, 26 kwietnia 2017, 2:02 | odpowiedz
@up Bo tak ci misiaczku powiedzieli w TVN? 3 lata temu porwano i zabito 2 Kanadyjczykow i to to tyle z tego strasznego holokaustu. Polecam mniej telewizji.
powaznie, 26 kwietnia 2017, 7:46 | odpowiedz
Puszek Kurde byłem 4 tygodnie w tym roku w najniebezpieczniejszym kraju na świecie. Na poważnie kto ten ranking tworzył aktualnie Kolumbia to jeden z najbardziej bezpiecznych miejsc w Ameryce Południowej oczywiście są niebezpieczne miejsca ale raczej turyści tam nie jeżdżą a Brazylia brak super bezpieczny kraj dla turysty
No właśnie a Brazylii BRAK
Jakub, 26 kwietnia 2017, 8:35 | odpowiedz
Kolumbia, dla turysty przynajmniej była jeszcze w zeszłym roku tak bezpieczna, że aż nudno! Ludzie sympatyczni, życzliwi, pomocni, w miastach spokojnie, trzy tygodnie i wróciłam niedraśnięta :)
Ola, 26 kwietnia 2017, 8:51 | odpowiedz
Hejtem? Zabrakło słów? Podpowiadam: "krytyką", "ironią", "sarkazmem". A ranking, czyj by nie był, jest mocno niereprezentatywny. Jeśli grupa najbardziej niebezpiecznych krajów nie była w nim w ogóle uwzględniana, to powinno to być zaznaczone w artykule.
pocztowiec Ludzie ogarnijcie się z tym hejtem.To jest coroczny raport Światowe Forum Ekonomicznego NIE Fly4free!!!!!!
bart, 26 kwietnia 2017, 8:56 | odpowiedz
a gdzie Syria, Somalia, Afganistan czy Irak?
hc, 26 kwietnia 2017, 9:19 | odpowiedz
Przecież ten ranking robili Amerykanie, więc co się dziwicie, czują zagrożenie wokół swoich granic, co ich obchodzą granice U.E. z kontynentem afrykańskim ? zawsze punkt widzenia zależy od siedzenia.
Anja, 26 kwietnia 2017, 10:23 | odpowiedz
przeglądam te komentarze i ciągle czekam na listę, bo nie będę klikał 15 razy!! Z góry dziekuję, jesli ktoś wrzuci :)
czekam :), 26 kwietnia 2017, 11:50 | odpowiedz
Z którego roku są te dane? Przed rozejmem pomiędzy kolumbijskim rządem z partyzantami czy po?
Raul, 26 kwietnia 2017, 12:07 | odpowiedz
Ale z d%^%$^ wzięty artykuł. Kartele narkotykowe w Kolumbii zostały rozgromione wiele lat temu i od dekady jest to jeden z najbardziej przyjaznych i bezpiecznych krajów dla turystów. Ja i moi znajomi jeździmy tam co rok od 10 lat. Arcy- niebezpieczna jest za to sąsiednia Wenezuela, która w ogóle nie znalazła się w rejtingu.
Kolumb, 26 kwietnia 2017, 12:34 | odpowiedz
ale wy jesteście powaleni!!! Widząc tytuł artykułu od razu mi przyszło na myśl że pod spodem będzie cała masa komentarzy w stylu: a ja tam byłem i nic mi się nie stało i jest to bezpieczny kraj. To że jesteście zdrowi nie oznacza że ludzie nie umierają na raka.
Pass, 26 kwietnia 2017, 13:32 | odpowiedz
czekam :) przeglądam te komentarze i ciągle czekam na listę, bo nie będę klikał 15 razy!! Z góry dziekuję, jesli ktoś wrzuci ?
w tym czasie co przeglądasz komentarze zdarzyłbyś przeczytać cały artykuł. 5 minut i po wszystkim.
newyork1993, 26 kwietnia 2017, 13:55 | odpowiedz
Co za bzdury!!!! Spędziliśmy z mężem i dwójką naszych córek (3 i 5 lat). Ponad 2,5 miesiąca jeżdżąc po całej Kolumbii. Nie czuliśmy się zagrożeni. Ludzie serdeczni, widoki zapierające dech w piersiach a soki i owoce najlepsze na świecie! Tak, unikaliśmy zwiedzania Bogoty nocą, nie narażaliśmy bezmyślnie naszych dzieci.... jednak gorąco polecam!!!
Gabi_007, 26 kwietnia 2017, 14:33 | odpowiedz
To subiektywny ranking,mozna sie znalezc w nieodpowiednim miejscu i czasie i bum. Bylam w 8 z wymienionych krajow, jakos zyje. tak samo jak po wizycie w Afganistanie, Iraku czy Turkmenistanie :)
Antia, 26 kwietnia 2017, 18:16 | odpowiedz
a gdzie Francja, Niemcy i Belgia ???
lol2, 26 kwietnia 2017, 18:42 | odpowiedz
Kruchy Bzdura. Nie wiem kto układa te rankingi ale Kolumbia na pierwszym miejscu?
zgadzam sie, chetniej zdecydował bym sie na wyjazd do kolumbii niz do egiptu czy turcji
lovenz, 8 maja 2017, 16:23 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »