Fly4free.pl

USA od listopada otwiera granice i znosi restrykcje wjazdowe dla podróżnych z Polski!

Foto: Luciano Mortula / Shutterstock

Od początku listopada do Stanów Zjednoczonych będą mogli przyjeżdżać podróżni w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19, będą jednak musieli przedstawić też negatywny wynik testu na koronawirusa i nosić maski – poinformował w poniedziałek Jeff Zients, koordynator Białego Domu ds. pandemii.

Ponowne otwarcie granic to długo wyczekiwana decyzja Stanów Zjednoczonych – jak podał Biały Dom, ma ona dotyczyć m.in. pasażerów z Wielkiej Brytanii i krajów Unii Europejskiej. Zakaz podróży obowiązywał od marca 2020 roku. Czekamy wciąż na szczegółowe wytyczne, jednak znamy już pierwsze szczegóły.

Zmiany mają wejść w życie od początku listopada. W ich myśl wjazd do USA będzie możliwy dla pasażerów w pełni zaszczepionych, którzy przestawią negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany w ciągu 3 dni przed planowaną podróżą.

Otwarcie granic przez USA jest wielkim zaskoczeniem – BBC podaje, że zaskoczyło nawet brytyjski rząd. Premier tego kraju Boris Johnson miał poruszyć tę sprawę we wtorek podczas spotkania w Białym Domu, jednak bez większych nadziei na zmianę amerykańskiego stanowiska.

Jednocześnie wciąż jest wiele niewiadomych dotyczących podróży do USA, np. otwarta jest kwestia tego, czy wszystkie szczepionki będą uznawane przez Stany Zjednoczone. Otwarta jest choćby kwestia szczepionki AstraZeneca, która oficjalnie nie jest uznawana przez USA. Na razie amerykańskie władze ogłosiły jedynie, że od nakazu szczepień dla podróżnych będą pewne wyjątki, na przykład zwolnione będą z niego dzieci.

Czy LOT zwiększy liczbę lotów do USA?

Zniesienie restrykcji to świetna wiadomość dla LOT, który przed pandemią mocno zwiększał swoje oferowanie w Stanach Zjednoczonych. Czy teraz przewoźnik ponownie zwiększy swoją ofertę lotów?

– Przyjmujemy z zadowoleniem tę decyzję, czekamy na szczegółowe wytyczne i na podstawie analizy popytu będziemy dostosowywać realizowaną siatkę połączeń do USA – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
To nie jest pewne. A ambasadzie mówią, że poza ustną deklaracją wciąż nic nie nastąpiło, nadal obowiązuje proklamacja prezydencka, zabraniająca obywatelom strefy Schengen wjazdu do USA.
Włóczykij, 13 października 2021, 22:19 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »