Fly4free.pl

Urlop na greckim Peloponezie za 783 PLN. Loty z Gdańska na 4 dni i noclegi

783 PLN
Oferta wyprzedana
Kalamata wybrzeże
Foto: Pit Stock / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Odkryjcie magiczną krainę gajów oliwnych Costasa, plantacji winorośli, antycznych ruin w Mavromati, skalistych klifów i malowniczych plaż Kalamata Beach oraz Voidokilia Beach. Peloponez czeka!

W podróż na greckie wybrzeże udacie się w terminie 6-10 czerwca (sobota-środa). Przelot odbędziecie na pokładzie samolotu linii Ryanair. Bez dodatkowych kosztów zabrać ze sobą będziecie mogli tylko bagaż podręczny. Bilety w podanej przeze mnie cenie możecie nabyć bez konieczności posiadania członkostwa w jakimkolwiek zniżkowym klubie.

Do mojej oferty dołączam również propozycję zakwaterowania w apartamencie w centrum miasta. Od najbliższej plaży dzielić was będzie dystans kilkunastominutowego spaceru. Pobliska plaża (Kalamata Beach) jest jedną z pierwszych w Grecji, która została nagrodzona symbolem „błękitnej flagi”.

Termin podróży: 6-10 czerwca
Wylot z: Gdańska
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: apartament

Za wycieczkę do Grecji zapłacicie 783 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Hotel932 PLN/2 osoby/4 noce

Na miejscu proponuję wam zakwaterowanie w apartamencie La Perla. Obiekt zlokalizowany jest w centrum Kalamaty, kilkanaście minut spacerem od plaży.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Czym kusi Kalamata i okolice?

Kalamata to niewielka, wakacyjna miejscowość na południu Peloponezu. Jeżeli szukacie nieco mniej zatłoczonej Grecji, to wybór tego miejsca będzie strzałem w dziesiątkę! Choć miasteczko nie może poszczycić się imponującą liczbą zabytków czy ciekawą architekturą, to przyciąga swoją kameralnością. To stąd wywodzi się jedna z najwyższej jakości oliw i oliwek, które biorą swoją nazwę właśnie od nazwy miasta – Kalamata.

Odkrywając uroki Kalamaty, udajcie się na ruiny zamku, skąd rozpościera się prawdopodobnie najlepszy widok na miasto oraz zajrzyjcie do Messeńskiego Muzeum Archeologicznego. Przejdźcie się klimatycznymi uliczkami Palia Poli (Stare Miasto). Tutaj również proponuję zjeść lunch lub kolację – polecam restaurację Ta Rolla.

Co warto zobaczyć w okolicy? Mavromati – osadę położoną na zboczach góry Ithomi oraz Githion – miejscowość malowniczo położoną na cyplu Mani.

plaża w Pilos
Foto: Zick Svift / Shutterstock
plaża w Kalamacie
Foto: Aerial-motion / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Z lotniska do centrum miasta dotrzecie w zaledwie 10 minut. Koszt przejazdu w jedną stronę to 5 PLN.

  • Polecicie z małym bagażem podręcznym. Zapoznajcie się z przygotowanym przez nas poradnikiem, a spakowanie się na wyjazd nie będzie problemem.

  • Zobaczcie wszystkie atrakcje Kalamaty, jakie warto odwiedzić.

  • Przed wyruszeniem w podróż pamiętajcie o wyrobieniu wielowalutowej karty Revolut. Dzięki niej nie będziecie tracić pieniędzy na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi, aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »