Fly4free.pl

Tylu turystów w Tatrach nie było jeszcze nigdy! Ogromne tłumy na szlakach

lato w tatrach
Foto: Piotr Zajc / Shutterstock

W lipcu Tatrzański Park Narodowy odwiedziło około 770 tysięcy turystów. Wszystko wskazuje na to, że sierpień będzie jeszcze lepszy, co oznacza tłumy na szlakach, jakich w Tatrach jeszcze nie widziano,

Oficjalne dane z parku narodowego oznaczają pobicie dotychczasowego lipcowego rekordu. Do tej pory najlepszy był lipiec 2017 roku, gdy TPN odwiedziło 655,4 tysiąca osób. Teraz park odwiedziło 769651 turystów, a trzeba pamiętać, że prawdopodobnie gości przebywających w Zakopanem i okolicach jest znacznie więcej. Dane te obejmują bowiem tylko bilety wstępu do TPN, ale już nie np. wjazdy kolejką na Kasprowy Wierch czy wejście do Doliny Chochołowskiej. Najliczniej odwiedzanym miejscem było Morskie Oko, na które w lipcu wybrało się ponad 206,8 tysiąca turystów, na drugim miejscu znalazła się Dolina Kościeliska, którą odwiedziło 99,4 tys. osób.

To kolejny rekordowy miesiąc w historii TPN, bo także w czerwcu park odwiedziło najwięcej turystów. A sierpień także zapowiada się rekordowo – w „Wyborczej” czytamy, że 3 sierpnia na drogę do Morskiego Oka weszło ponad 15 tysięcy osób, co jest absolutnym rekordem wszech czasów.

– Był to jedyny dzień w sierpniu, który przeanalizowaliśmy pod kątem liczby turystów. A trzeba brać pod uwagę, że to nie był weekend, ale środek tygodnia. We wrześniu, gdy otrzymamy kolejne dane, może okazać się, że w innych dniach sierpnia było jeszcze więcej osób – mówi „Wyborczej” Paulina Kołodziejska z TPN.

Media już od kilku dni rozpisują się o ogromnych kolejkach w Tatrach – w zeszłą sobotę po bilet wstępu do TPN w Kuźnicach trzeba było rano odstać nawet 1,5 godziny w kolejce. Z kolei nawet 4 godziny trzeba było spędzić w kolejce do kasy do kolejki linowej na Kasprowy Wierch.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »