Fly4free.pl

Tutaj zaoszczędzisz w podróży. Oto bezpłatne atrakcje europejskich miast

Foto: Sean Pavone, Shutterstock
Tanie latanie i spanie, lecz co ze zwiedzaniem? Niektóre europejskie miasta słyną z tego, że wysysają pieniądze z portfeli turystów. Podpowiadamy jak tego uniknąć.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
w rankingu aż prosi się o umieszczenie Wiednia, jest to miasto w którym osoby do 19 urodzin mają wstęp wolny do wielu muzeów i atrakcji, sam w te ferie byłem i gorąco polecam ;)
szynobus, 7 lutego 2016, 21:31 | odpowiedz
Avatar użytkownika
"Podobnie jak w Barcelonie, możemy liczyć w Madrycie na szczodrze podejmujące gości bary z darmowymi przekąskami – zamówionemu kieliszkowi wina towarzyszy zazwyczaj zestaw tapas..." "...a urocze kelnerki starają się by każdy klient był zadowolony" :D
namteH, 7 lutego 2016, 21:45 | odpowiedz
1. Berlin - Reichstag zdecydowanie polecam, natomiast brakuje informacji, że trzeba się wcześniej zarejestrować na stronie internetowej, wybrać dostępną godzinę zwiedzania i dostać mailowe potwierdzenie. 2. Oslo - pozmieniało się ostatnio, darmowe wstępy są w większości w czwartki... 3. Warto wspomnieć również o Sztokholmie, który zdecydowanie zachęca do niskobudżetowego zwiedzania :)
voy, 7 lutego 2016, 23:35 | odpowiedz
Radom - darmowe zwiedzanie lotniska.
mafra, 8 lutego 2016, 7:39 | odpowiedz
A w Brukseli nadal chińska pogoda... :) http://www.fly4free.pl/jedz-pij-i-zwiedzaj-za-darmo-oto-bezplatne-atrakcje-europejskich-miast/nggallery/image/bruksela-4/#galeria1965 Żenada!
adDjango, 8 lutego 2016, 8:57 | odpowiedz
brukselska "kuchnia środziemnomorska"... czyli kebaby :-)
Adam, 8 lutego 2016, 10:21 | odpowiedz
Co do Londynu drobna uwaga. Free Walking tours to wycieczki za które płacimy ile chcemy. Początkowo myślałem że są to darmowe wycieczki finansowane w jakiś inny sposób dzięki czemu turyści mogą korzystać z nich bezpłatni. Po 6 godzinnym zwiedzaniu z wycieczką Londynu chyba będzie trochę głupio odejść gdy gość zacznie zbierać kase. Nie wiem też jak zareaguje jak ktoś da 5-10 funtów. Ogólnie myślę, że wiele osób poczuje się niezręcznie w takiej sytuacji. Akurat ja zwiedzam z budżetem i mogę daną trasę zrobić sam. Zawsze fajniej jak jest przewodnik i coś opowie ale średnio uśmiecha mi się płacić za to 20-30 funtów. Może ktoś był z nimi na wycieczce i może powiedzieć jak to wygląda w praktyce?
Michał, 9 lutego 2016, 9:24 | odpowiedz
Avatar użytkownika
MichałCo do Londynu drobna uwaga. Free Walking tours to wycieczki za które płacimy ile chcemy. Początkowo myślałem że są to darmowe wycieczki finansowane w jakiś inny sposób dzięki czemu turyści mogą korzystać z nich bezpłatni. Po 6 godzinnym zwiedzaniu z wycieczką Londynu chyba będzie trochę głupio odejść gdy gość zacznie zbierać kase. Nie wiem też jak zareaguje jak ktoś da 5-10 funtów. Ogólnie myślę, że wiele osób poczuje się niezręcznie w takiej sytuacji. Akurat ja zwiedzam z budżetem i mogę daną trasę zrobić sam. Zawsze fajniej jak jest przewodnik i coś opowie ale średnio uśmiecha mi się płacić za to 20-30 funtów. Może ktoś był z nimi na wycieczce i może powiedzieć jak to wygląda w praktyce?
W Londynie akurat nie byłam, ale za czasów studenckich w innych europejskich miastach bliżej mi było do 5€ niż 20€ napiwku za free walking tour i nikt na mnie krzywo nie patrzył; tylko wycieczki były krótsze - z reguły 2 godziny, max 3
Litania, 23 lutego 2016, 0:50 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie widziałam informacji, że w Paryżu wstęp do wielu atrakcji (np. Luwr, Wersal) jest bezpłatny dla obywateli UE do 26 roku życia :)
Litania, 23 lutego 2016, 0:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »