Fly4free.pl

Turkish Airlines: loty do Hanoi z Warszawy od 2062 PLN. Dużo terminów (Wielkanoc, majówka i nie tylko)

2062 PLN
Foto: Huy Thoai / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Przespacerujcie się ulicami Hanoi i spróbujcie lokalnych potraw prosto z ulicznej garkuchni (Bún chả, Bánh tom oraz Phở). Wybierzcie się nad majestatyczną zatokę Ha Long, udajcie się do kompleksu Trang An oraz zobaczcie wodospad Ban Gion. Północny Wietnam poleca się na relaks oraz zwiedzanie.

Do Azji Południowo-Wschodniej wybrać się będziecie mogli w terminach pomiędzy kwietniem a czerwcem przyszłego roku, np. (7-18.06). Do Wietnamu podróżować będziecie z warszawskiego lotniska im. Chopina linią Turkish Airlines, która jest dobrze oceniana przez naszych czytelników.

Po drodze czekać was będzie zmiana samolotu na lotnisku w Stambule. Przerwy pomiędzy lotami wynoszą nieco ponad 12 godzin w każdą ze stron. Warto ten czas wykorzystać na krótką wizytę w mieście, zważywszy na to, że Turkish Airlines oferuje darmowe zakwaterowanie przy długich przesiadkach lub wycieczkę z przewodnikiem – do wyboru.

Podczas międzykontynentalnych lotów możecie liczyć na catering w postaci dwóch posiłków, przekąsek oraz bezpłatnych napojów bezalkoholowych. Do Azji zabrać ze sobą będziecie mogli bagaż podręczny, jeden przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę) oraz bagaż rejestrowany.

Termin podróży: kwiecień – czerwiec 2021 r.
Linia lotnicza: Turkish Airlines
Bagaż: rejestrowany, podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damska torebka)

Hotelod 151 PLN/2 osoby/noc

W Hanoi proponuję wam spędzić kilka nocy w 4* Serene Boutique Hotel & Spa, a następnie ruszcie na eksplorację kraju. W cenę zakwaterowania wliczone są codzienne śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Możecie także rozważyć ofertę pobytu w 4* Novotel Ha Long Bay, który oferuje widok na słynną zatokę o tej samej nazwie. Na terenie hotelu znajduje się odkryty basen oraz taras słoneczny.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co robić w północnym Wietnamie?

„Gwoździem programu” w czasie tej wycieczki do Hanoi jest wizyta nad zatoką Ha Long. Przez wielu uważana jest za najpiękniejszy zakątek Wietnamu; tamtejsze widoki na długo pozostaną w waszej pamięci. Na powierzchni niemal 1,5 tys. m² znajdziecie dwa tysiące wysp i wysepek, tworzących niepowtarzalny krajobraz zatoki, która od 1994 roku wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Co jeszcze warto zobaczyć na północy kraju? Trang An! Ten krajobrazowy kompleks, podobnie jak Ha Long, znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Poza podziwianiem malowniczych widoków z wielu punktów widokowych (Hang Múa, Tam Coc Ninh Binh, Tam Cốc-Bích Động), warto wybrać się na przejażdżkę rowerem oraz rejs łódką po rzece Ngo Dong.

Iguazu, Wiktorii, Niagara oraz Ban Gion – wszystkie te wodospady mają to do siebie, że znajdują się na granicy państw. Ostatni wymieniony przeze mnie (Ban Gion) leży 339 km na północ od Hanoi i oddziela od siebie Wietnam oraz Chiny. Zielony busz oraz spadające kaskady błękitnej wody idealnie tutaj współgrają i tworzą malowniczy widok, który na długo zapamiętacie.

W samym Hanoi poza zwiedzaniem licznych świątyni (Świątynia Na Jednej Kolumnie, Tran Quoc Pagoda, Temple of the Jade Mountain), cytadeli cesarskiej oraz zrobieniem zakupów na targu Dong Xuan, warto także zrelaksować się nad jeziorami Hoàn Kiếm lub West Lake. Rekomenduję również chwilę relaksu; złapcie oddech i spróbujcie wietnamskiej mrożonej kawy – gwarantuję, że będziecie zachwyceni. Na szybką przekąskę polecam smażonego banana, natomiast na większy głód idealnie nada się zupa pho, którą znajdziecie w wielu odmianach. Wietnam to prawdziwe niebo w gębie.

Foto: tipwam / Shutterstock.com
ha long wietnam
Foto: Ungvari Attila / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Udając się do Wietnamu, jesteście zobowiązani do posiadania wizy, jej koszt to 25 USD. Możecie się o nią ubiegać online na stronie wietnamskiego urzędu imigracyjnego: evisa.xuatnhapcanh.gov.vn.

  • Przed podróżą polecam zaopatrzyć się w aplikację Grab. Działa ona na takiej samej zasadzie jak Uber czy MyTaxi.

  • Nad zatokę Ha Long z Hanoi dotrzecie autobusem linii Phúc Xuyên. Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się już od 120000 VND (ok. 21 PLN). Dostępnych jest kilka kursów dziennie, dzięki czemu będziecie mogli łatwo wybrać się tam również na jednodniową wycieczkę.

  • Jak dostać się do Trang An? Musicie dojechać pociągiem z Hanoi do Ninh Binh, a resztę drogi (ok. 7 km) pokonajcie taksówką. Pamiętajcie, aby ustalić cenę przed podróżą!

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »