Fly4free.pl

Kolejny wakacyjny kraj znosi testy dla zaszczepionych turystów!

Foto: sorbis / Shutterstock
Od 15 lutego Tunezja nie będzie już wymagała obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa od zaszczepionych podróżnych – informuje miejscowy urząd do spraw turystyki. Jest to związane przede wszystkim z dużym odsetkiem osób zaszczepionych w tym kraju.

Tunezja to kolejny urlopowy kraj, który decyduje się na mocne luzowanie obostrzeń dla turystów. Jest to jednocześnie kolejna zmiana wprowadzona w tym kraju w ostatnich kilkunastu dniach: od 27 stycznia Tunezja zniosła bowiem dla osób zaszczepionych obowiązek wykonania testu PCR przed podróżą, zastępując go tańszym testem antygenowym. Teraz zaś tunezyjskie władze ogłosiły, że negatywny wynik testu na koronawirusa w ogóle nie będzie już potrzebny dla zaszczepionych turystów.

Zmiany wchodzą w życie już od 15 lutego, a więc od najbliższego wtorku. Jak informuje urząd do spraw turystyki, testy nie będą wymagane dla osób zaszczepionych powyżej 18 roku życia – niezbędne będzie jednak przedstawienie w dniu przyjazdu certyfikatu potwierdzającego ukończenie harmonogramu szczepień lub paszportu szczepień wydanego przez odpowiednie władze sanitarne z kraju zamieszkania.

Co z dziećmi i młodzieżą? Z komunikatu wynika, że z obowiązku testowania przed podróżą zwolnione będą też osoby powyżej szóstego roku życia, które są w pełni zaszczepione. Natomiast dzieci i młodzież, które nie ukończyły pełnego harmonogramu szczepień, mogą wjechać do Tunezji pod warunkiem wykonania testu PCR (48 godzin przed przyjazdem) lub antygenowego (na 24 godziny przed podróżą).

Jednocześnie jednak tunezyjskie władze informują, że w dalszym ciągu losowo wybrane osoby powyżej szóstego roku życia mogą zostać poddane badaniu na obecność wirusa. A osoby, które uzyskają wynik pozytywny, zostaną wysłane na samoizolację na okres 5 dni (może ona zostać przedłużona o kolejne 2 dni w przypadku utrzymania się objawów choroby).

"Jesteśmy gotowi na przyjęcie turystów"

Tunezyjskie władze informują, że zniesienie restrykcje jest związane z wysokim poziomem zaszczepiani w Tunezji, gdzie aktualnie 82 procent osób powyżej 40 roku życia i 67 procent osób powyżej 12 roku życia jest w pełni zaszczepionych. Z kolei w przypadku pracowników sektora turystycznego odsetek osób zaszczepionych wynosi 100 procent.

„Można śmiało powiedzieć, że Tunezja jest gotowa na ponowne przyjęcie turystów” – czytamy w komunikacie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
szkoda, że dalej osoby bez szprycy są wykluczeni...
Marcin8333, 14 lutego 2022, 12:46 | odpowiedz
po prostu nie zobaczą moich pieniędzy, jakoś mi nie żal.Zobaczymy kto się pootwiera na lato, na pewno będzie jakaś odwilż dla nieszczepów. 
Marcin8333 szkoda, że dalej osoby bez szprycy są wykluczeni...
remineus, 14 lutego 2022, 14:55 | odpowiedz
I bardzo fobrze 
Marcin8333 szkoda, że dalej osoby bez szprycy są wykluczeni...
piksel, 14 lutego 2022, 16:27 | odpowiedz
I bardzo dobrze siedź w domu 
remineus po prostu nie zobaczą moich pieniędzy, jakoś mi nie żal.Zobaczymy kto się pootwiera na lato, na pewno będzie jakaś odwilż dla nieszczepów. 
Marcin8333 szkoda, że dalej osoby bez szprycy są wykluczeni...
piksel, 14 lutego 2022, 16:28 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »