Fly4free.pl

Tania linia zmienia logo, bo obecne za mocno kojarzy się z symbolem rosyjskiej agresji na Ukrainę

Foto: Zipair
Japońskie linie Zipair ogłosiły, że w najbliższych dniach zmienią swoje logo, czyli literę „Z”, która w ostatnich miesiącach kojarzy się raczej niezbyt pozytywnie. Przewoźnik sam przyznaje, że robi to z powodu używania tej litery przez Rosję jako symbolu jej brutalnej agresji na Ukrainę.

Decyzję o zmianie nazwy ogłosił w środę prezes linii Shingo Nishida, podczas konferencji prasowej na lotnisku Narita w Tokio. Przyznał on, że powód zmiany logo jest jeden: linia nie chce, aby ktokolwiek myślał, że przewoźnik w jakikolwiek sposób wspiera rosyjską inwazję na Ukrainę.

– Myślę, że niektórzy ludzie mogliby myśleć właśnie w taki sposób, jeśli pozostawimy tę sprawę bez żadnego wytłumaczenia – przyznał Nishida.

Stąd decyzja o usunięciu wielkiej litery „Z”, znajdującej się na ogonie samolotów przewoźnika. Zastąpi je nowe logo, którym będzie biało-zielono-czarny geometryczny wzór na szarym tle.

Foto: ZipAir

Nowe logo oficjalnie zadebiutuje w sobotę, a litera „Z” już wkrótce zniknie z wszystkich samolotów przewoźnika. Proces ten jest jednak dość mocno rozłożony w czasie i potrwa kilka miesięcy.

Zipair to zresztą dość ciekawa linia – jest to tani przewoźnik należący do linii Japan Airlines, który skupia się głównie na trasach średnio i długodystansowych. Przewoźnik ma obecnie flotę składającą się z 4 Boeingów 787-8 (zabierających na pokład 290 pasażerów) i lata z lotniska Tokio Narita do Bangkoku, Seulu, Honolulu, Singapuru i Los Angeles. W grudniu przewoźnik planuje zaś uruchomić kolejną trasę – tym razem do amerykańskiego San Jose. Linia działa na rynku od 2 lat – pierwszy lot wykonała w 2020 roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Wali wszędzie wszystkim na Dekiel , normalnie to juz chyba nie bedzie skoro wszedzie Rzadza psychole ...
teddy5, 17 czerwca 2022, 9:43 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »