Fly4free.pl

Suski znów odleciał? „Praktycznie wszystkie bilety na pierwsze loty z Radomia sprzedane”

Foto: ajt / Shutterstock
– Praktycznie wszystkie bilety zostały już sprzedane na pierwsze loty z Radomia. To miejsce, do którego warto latać. Warto było więc zainwestować w ten port. Będziemy mieć loty do wielu kierunków świata – powiedział poseł PiS Marek Suski podczas sobotniego otwarcia Kongresu Radom Przyszłości.

Poseł Marek Suski to jeden z bardziej osobliwych ekspertów branży lotniczej,skupiającym się głównie na nowym lotnisku Warszawa-Radom. Zasłynął stwierdzeniem, że skoro Radom leży na południe od Warszawy, czyli bliżej Afryki to linie lotnicze będą chętniej otwierały stąd połączenia do ciepłych krajów, bo dzięki krótszemu lotowi będą mogły zaoszczędzić na paliwie. Równie głośna była jego wypowiedź sprzed roku, gdy przekonywał, że lotnisko powstało wyłącznie dzięki decyzji Jarosława Kaczyńskiego, który postanowił w ten sposób uhonorować Radom i jego mieszkańców za ich bohaterstwo w czerwcu 1976 roku. Teraz Suski postanowił raz jeszcze pochwalić nowe lotnisko, twierdząc, że biletów na pierwsze loty z Radomia już właściwie nie ma.

– Jesteśmy w miejscu szczególnym. To tutaj w Radomiu powstał pomysł na lotnisko cywilno-wojskowe. Kiedyś się z tego pomysłu wyśmiewano. Teraz wiemy, że była to bardzo dobra decyzja (…) Praktycznie wszystkie bilety zostały już sprzedane na pierwsze loty. To miejsce, do którego warto latać. Warto było więc zainwestować w ten port. Będziemy mieć loty do wielu kierunków świata – mówił Suski podczas Kongresu Radom Przyszłości, cytowany przez „Rynek Lotniczy”.

Dodał przy tym, że decyzja o budowie lotniska powstała na podstawie analiz, ale…

– Po części decyzja o budowie portu jest wynikiem historycznych zasług miasta – mówił.

Panu posłowi chodziło oczywiście o 3 połączenia LOT z Radomia, a więc loty do Paryża, Rzymu i Kopenhagi. Także w czasie radomskiego Kongresu dokładną liczbę sprzedanych biletów na loty z Radomia zdradził europoseł Adam Bielan.

W ciągu 4 dni bez specjalnej reklamy sprzedano ponad 400 biletów na loty z Radomia. To znakomity wynik, który pokazuje, jak duży jest potencjał lotniska w Radomiu – powiedział Bielan.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Pan Marek Suski nie jest na pewno ekspertem od lotnictwa, ale Panowie redaktorzy z pewnością do tego grona się zaliczają. Poczytajcie więc swoje teksty i oceńcie swoją narrację w kontekście tego projektu. Krytykujecie wszystko "co się" rusza, Źle że zaprojektowano, źle ze wybudowano, źle -że się sprzedaje, źle że za daleko, źle że tu, a nie tam, fatalnie że loty w takich, a nie innych godzinach. No i kiedy się zwróci, a może się w ogóle nie zwróci. Od początku wasz "obiektywizm" dziennikarski pełen polotu, wiedzy i wyobraźni nadaje wyjątkowy obraz waszej pracy i otwiera nam oczy. Proponuję więc - poszukajcie pozytywów, a na pewno poczujecie się lepiej.  
jony63_gazeta_pl, 4 października 2022, 9:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »