Fly4free.pl

Sprawdź, jak Polacy widzą świat. Stereotypy o innych nacjach

Podróżując przekonasz się, ile jest w tym nieprawdy i co obcokrajowcy sądzą o nas.

Wszelkie określenia i opinie w tym artykule są znalezione na różnego rodzaju forach i redaktorzy fly4free nie utożsamiają się z nimi.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Dobry tekst pełen humoru. Zalecany dystans...
Wojtek, 3 października 2015, 21:07 | odpowiedz
Obecnie jest zupelnie inaczej, takze warto odwiedzic ten kraj zeby zrobic sobie "update" niz bazowac na czasach z okresu przed 2000r. W wielu przypadkach Chinczycy zyja lepiej niz Polacy
Michal, 3 października 2015, 21:26 | odpowiedz
Avatar użytkownika
oj z tym klaskaniem to już raczej nie :D ostatnie moje loty odbywają się bez klaskania... o dziwo!
anuulka, 3 października 2015, 21:26 | odpowiedz
No sorry, tekst o Czechach, a zbierajacy mają... filipińskie flagi. Żenada.
Ister, 3 października 2015, 22:33 | odpowiedz
Avatar użytkownika
IsterNo sorry, tekst o Czechach, a zbierajacy mają… filipińskie flagi. Żenada.
graja dla Filipin, sam jestes Żenada
radzio666, 4 października 2015, 5:48 | odpowiedz
anuulkaoj z tym klaskaniem to już raczej nie ? ostatnie moje loty odbywają się bez klaskania… o dziwo!
Ostatnio na locie z Sao Paulo do Buenos Aires po wylądowaniu gromkie brawa. Może jakaś aluzja do argentyńskiego narodowego przewoźnika. ..
lukas, 4 października 2015, 7:28 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Stereotypy o Polakach: Na ulicy niczym szczególnym się nie wyróżniają i chodzą ubrani na szaro. Uważają że wiecznie mają pecha wynikającego nie ze swojej winy. Lubią ponarzekać, kłócą się między sobą o nieistotne pierdoły. Biorą się do kupy i aktywnego działania jedynie kiedy mają nóż na gardle. Kobiety z atrakcyjną słowiańską urodą, niektórzy mężczyźni natomiast jakiś czas temu od czasu do czasu podkradali auta Niemcom, a teraz większość wyjechała do Wielkiej Brytanii gdzie ciężko pracuje w pubach. Znani z Papieża, Lecha Wałęsy i wódki. Lubią kibicować swojej piłkarskiej drużynie, która jednak zawsze przegrywa decydujące mecze ;)
kittycate, 4 października 2015, 10:28 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Miami w Kalifornii?! Poważnie?
elwirka, 4 października 2015, 10:56 | odpowiedz
Ale głupota to chyba lata 70 świat ? się zmienił ludzie też!!!
Pani, 4 października 2015, 11:18 | odpowiedz
Avatar użytkownika
PaniAle głupota to chyba lata 70 świat ? się zmienił ludzie też!!!
A stereotypy? ;)
kittycate, 4 października 2015, 11:19 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jak dla mnie zwłaszcza ten o Szkotach jest krzywdzący i niesprawiedliwy - ZAWSZE jak spotykałem na wyjazdach Szkotów i dowiadywali się że jestem z Polski to traktowali mnie serdecznie częstując czymś lub stawiając piwo w pubie jako pierwsi (czym się rewanżowałem).
kittycate, 4 października 2015, 11:38 | odpowiedz
Jeden motyw cały czas się przewija - piłka nożna!!! Chyba wszyscy myślą/chcieli by aby ich reprezentacja była najlepsza :-)
Marcin, 4 października 2015, 12:25 | odpowiedz
kittycate - Niemcy kradną jak malo ktora nacja - zdarzylo mi sie to juz kilka razy za zachodnią granica, z tego 3 razy to byli 100% Niemcy. A jesli chodzi o samochody to bylo proste - najpierw ubezpieczalo sie samochod na pokazna kwote, a pozniej jechalo sie do Polski w umowione miejsce, gdzie "ginąl" i kupowalo sie nowy. Nie mowiac juz o znanym mechanizmie tzw "wybielania sie" - bo "skoro Polacy (i innni) to tacy pijacy i zlodzieje, to widac nasi ojcowie nie byli tacy zli zabijajac ich" - trudno jest stanąc przed lustrem i powiedziec "jestem swinia".
yoko, 4 października 2015, 12:26 | odpowiedz
radzio666
IsterNo sorry, tekst o Czechach, a zbierajacy mają… filipińskie flagi. Żenada.
graja dla Filipin, sam jestes Żenada
Wybacz, ale jestem przekonany, że zdjęcie zostało wybrane że względu na "czeską" flagę. Bez tego dojście że chodzi o Czechów jest prawie niemożliwe (tak wiem, wystarczy powiększyć 10 razy i przeczytać napis :-p ). Nadal podtrzymuję, że wybór zdjęcia beznadziejny.
Ister, 4 października 2015, 13:04 | odpowiedz
W zdaniu opisującym stereotyp głupiego Amerykanina trzeba wyjaśniać światłym polskim czytelnikom żart (Turcja). :-) Ale tekst całkiem w porządku.
Pawel, 4 października 2015, 15:38 | odpowiedz
Nie tylko nasi klaskają , pooglądajcie sobie filmiki na YT wpisując landing i tu nazwa jakiegoś lotniska . Nie polskiego oczywiście , zobaczcie sobie kilka tego typu filmików ( są różne 3-4 min są i pół godzinne) a zobaczycie ile nacji klaszcze po wylądowaniu
Latający, 4 października 2015, 17:04 | odpowiedz
Klaskanie po wylądowaniu samolotu przejęli Polacy wzorując się na Niemcach z dawnego NRD podróżujących tanimi liniami lotniczymi z tanimi biurami podróży po zburzeniu muru. Niemcy już z tego wyrośli a część Polaków ...?
adaf, 4 października 2015, 22:31 | odpowiedz
Nie wiem, kto opracował powyższe stereotypy o różnych narodach. Z pewnością nie był to znawca tematu. Szkoci nie wytwarzają napoju pod nazwą WHISKEY - wmawianie im tego to ich obrażanie. Oni produkują WHISKY i z tego są dumni. Whiskey to napój Irlandczyków i Amerykanów (po emigrantach irlandzkich)
adaf, 4 października 2015, 22:37 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »