Fly4free.pl

Słoneczna wycieczka: Hiszpania, Malta i Francja w jednej podróży z Krakowa za 220 PLN

220 PLN
malta
Foto: Jaroslav-Moravcik / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Macie dość polskiej zimy? W takim razie ruszcie na południe Europy, gdzie czeka na was lepsza pogoda, ciekawe miasta, zapierające dech w piersiach widoki i pyszna kuchnia. Gotowi na przygodę?

Początek waszego wyjazdu zaplanowany jest na 31 stycznia, kiedy to z lotniska w Krakowie polecicie do Barcelony. Następnie 4 lutego udacie się na Maltę. 7 lutego skierujecie się do Marsylii. Powrót do Polski zaplanowano na 9 lutego.

Ferie zimowe w tym okresie mają mieszkańcy województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Wizz Air i Ryanair. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny.

Termin podróży: 31 stycznia – 9 lutego
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Ryanair i Wizz Air, bez WDC
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Kraków – Barcelona 31 stycznia
Barcelona – Malta 4 lutego
Malta – Marsylia 7 lutego
Marsylia – Kraków 9 lutego

Hotel od 285 PLN/noc/2 osoby

W Barcelonie zatrzymajcie się w 4* hotelu Ayre Caspe. To bardzo dobrze oceniany obiekt, który zlokalizowany jest w pobliżu centrum miasta. Wszystkie pokoje mają prywatną łazienkę i wygodne łóżko. Ponadto będziecie mogli skorzystać z siłowni.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na Malcie proponuję wam noclegi w apartamencie Vallettastay. Obiekt zlokalizowany jest w centrum stolicy, więc do większości atrakcji dostaniecie się w kilka minut pieszo. Na miejscu znajdziecie sypialnię, prywatną łazienkę, kuchnię i bezpłatne Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszego pobytu w Marsylii polecam wam noclegi w 3* hotelu Toyoko Inn Marseille Saint Charles. Dotychczasowi goście bardzo pozytywnie oceniają to miejsce. Znajdziecie tam komfortowe pokoje z prywatnymi łazienkami. Poza tym otrzymacie bezpłatne śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować wycieczkę?

Zwiedzanie Barcelony rozpocznijcie od spaceru słynną La Ramblą. Na uwagę zasługuje również dzielnica La Barcelonetta. Chcecie podziwiać panoramę miasta? W takim razie wybierzcie się na wzgórze Montjuic. W stolicy Katalonii znajdziecie też mnóstwo zabytków związanych z działalnością Gaudiego: Sagrada Familia, Casa Batlló, Milà, Calvet oraz popularny Park Guell.

Na Malcie musicie odkryć atrakcje Valletty. W stolicy znajduje się ponad 300 zabytków, przez co została ona w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co poza tym? Polecam wam wizytę w wiosce Popeye’a, miejscowościach Rabat i Mdina oraz przy majestatycznych klifach Dingli.

W Marsylii zwiedzanie zacznijcie od zobaczenia bazyliki Notre Dame de la Garde. Jest ona zlokalizowana na pobliskim wzgórzu, więc rozpościerają się stamtąd wspaniałe widoki na okolicę. W mieście znajdziecie też jeden z największych kościołów w całej Francji, czyli katedrę le Major. Ciekawa może okazać się również wizyta w pałacu Longchamp.

Foto: ismel leal pichs / Shutterstock
Foto: Yuliya-Halianiuk-Shutterstoc
Foto: Tatyana Vyc / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Aby dostać się do kraju, należy pokazać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19, zaświadczenie o przechorowaniu koronawirusa (pod warunkiem, że nie minęło więcej niż 180 dni) lub negatywny wynik testu. Akceptowane są zarówno testy PCR (wykonane 72 h przed podróżą) lub antygenowe (48 h przed).
  • Wjazd na Maltę odbywa się bez ograniczeń tylko dla osób zaszczepionych. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.
  • Na ten moment wjazd do Francji jest możliwy po ukazaniu Unijnego Certyfikatu Covid. Aktualne restrykcje i ograniczenia na miejscu, związane z sytuacją koronawirusową, możecie śledzić tutaj.
  • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w małą walizkę.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »