Fly4free.pl

Seszele dotrzymały obietnicy! Od 25 marca wyspy będą otwarte dla wszystkich turystów

seszele
Foto: Ciurtin Ramona Georgiana / Shutterstock

Zgodnie z zapowiedzią, Seszele zdecydowały się na ponowne otwarcie już za kilka tygodni. Od 25 marca turyści będą mogli wjechać do tego rajskiego państwa niezależnie od tego, z którego państwa przyjeżdżają.

O wstępnych planach na otwarcie Seszeli informowaliśmy już w styczniu. I tak jak kraj obiecał, tak zrobił. Lada moment będzie kolejnym miejscem, do którego mogą podróżować turyści z całego świata – w tym Polacy.

Do tej pory na Seszele mogli wjechać tylko turyści z krajów z tzw. zielonej listy i osoby zaszczepione. Jedni i drudzy musieli jednak przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Od 25 marca jedno z tych ograniczeń zniknie. Seszele otworzą się bowiem na podróżnych z całego świata – za wyjątkiem osób z Republiki Południowej Afryki.

Wszyscy przyjeżdżający nadal będą musieli zrobić test na koronawirusa – nie wcześniej niż 72 h przed przylotem. Nie czeka na nas jednak ani kwarantanna ani żadne inne ograniczenia.

Rząd Seszeli zapowiadał, że całkowite otwarcie nastąpi, gdy uda się zaszczepić dużą część mieszkańców. I faktycznie – według danych Our World Data – w tej chwili już 25 proc. całego społeczeństwa otrzymało dwie dawki szczepienia, co stawia ich na 3 miejscu na świecie. Wyspy wyprzedza jedynie Izrael i Gibraltar. Co ciekawe, osoby pracujące w branży turystycznej miały priorytet w kolejce do szczepienia i zostały uznane za grupę 0 – podobnie jak pracownicy ochrony zdrowia czy inne służby.

Kampania szczepień zakończyła się sukcesem. Rząd zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić ochronę społeczeństwa – podsumował Sylvestre Radegonde, minister spraw zagranicznych i turystyki. – Doszliśmy do punktu, w którym otwarcie naszych granic jest kolejnym krokiem umożliwiającym ożywienie gospodarcze – dodał.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »