Fly4free.pl

Samo szczepienie już nie wystarczy! Bułgaria wprowadza restrykcje wjazdowe dla podróżnych z Polski

Foto: Boyan Georgiev Georgiev / Shutterstock
Od 23 listopada Polska i 13 innych europejskich krajów zostały wpisane przez Bułgarię na czerwoną listę państw o wysokim zagrożeniu zarażenia koronawirusem. Oznacza to, że wjechać do tego kraju mogą tylko osoby w pełni zaszczepione, które dodatkowo przedstawią negatywny wynik testu PCR na koronawirusa.

Oprócz Polski na czerwonej liście znalazły się m.in. Austria, Belgia, Czechy, Dania, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia i Holandia. Restrykcje weszły w życie w poniedziałek. Oznaczają one, że od tego dnia na teren Bułgarii wjechać będą mogli wjechać tylko Ci obywatele Polski, którzy są zaszczepieni lub przechorowali koronawirusa i posiadają ważny unijny certyfikat COVID. To jednak nie wystarczy, bo oprócz dowodu zaszczepienia lub przechorowania konieczne będzie także okazanie ważnego negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa, wykonanego na 72 godziny przed podróżą. Taki sam test muszą też przedstawić dzieci i młodzież podróżujące z krajów czerwonej strefy w wieku od 12 do 18 lat.

Na zielonej liście krajów, których obywatele mogą bez restrykcji wjeżdżać do Bułgarii, znajdują się obecnie jedynie Watykan, Luksemburg, Włochy, Hiszpania, Malta i Szwecja.
Aby zachęcić obywateli do szczepienia się przeciw COVID-19, władze Bułgarii wprowadziły w miniony czwartek surowe przepisy, nakazujące posiadanie ważnego unijnego paszportu covidowego każdemu, kto chce wejść do restauracji, hotelu, kina, muzeum, centrum handlowego czy obiektu sportowego. Praktycznie każde wnętrze, publiczne czy prywatne, pozostaje niedostępne dla osób, które nie mają paszportu covidowego. Wyjątkami są tylko sklepy spożywcze, banki i urzędy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Wydaje mi się, że  w świetle najnowszych danych inne państwa również pójdą tym torem.  Skoro zaszczepieni mogą swobodnie roznosić wirusa, należy ich trochę przystopować.
remineus, 24 listopada 2021, 11:38 | odpowiedz
Po co się szczepiłem jeśli jeszcze wymagają PCR test. Jeśli ktoś się zastanawia dlaczego hotele puste i mniej ludzi wyjeżdża… to ma odpowiedź. Durne ograniczenia. Nie będę płacił pieniędzy za durne PCR testy tylko po to by gdzieś pojechać na weekend czy na tydzień. Zostanę w domu.
Adaam34, 24 listopada 2021, 21:22 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »