Fly4free.pl

Rząd luzuje część obostrzeń, ale nie w całym kraju! Zmiany w 11 województwach

Foto: Krystian Maj / KPRM

Od 26 kwietnia rząd przywróci nauczanie hybrydowe w szkołach podstawowych w klasach 1-3, a także przywróci działalność usług, takich jak salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Zmiany te dotyczą 11 z 16 województw. W województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim wszystkie dotychczasowe obostrzenia zostaną utrzymane jeszcze przez tydzień.

W ostatnich dniach zanotowaliśmy spory spadek liczby zakażeń. W ciągu tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń spadła o 1/3, choć sytuacja wciąż nie jest stabilna: we wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13926 nowych przypadków. Dlatego rząd postanowił znieść część obostrzeń, ale nie we wszystkich województwach, bo jak podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski, sytuacja poszczególnych regionów bardzo się od siebie różni.

– Najlepsza sytuacja jest obecnie w województwie podlaskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim. Na drugim biegunie mamy z kolei województwo śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie oraz opolskie – powiedział Niedzielski.

W tych 5 ostatnich województwach na razie nie będą wprowadzane żadne zmiany w obostrzeniach. Delikatne luzowanie restrykcji będzie za to miało miejsce w przypadku pozostałych 11 regionów. Jakie to zmiany?

Zmiany wejdą w życie od 26 kwietnia i zakładają przywrócenie w 11 województwach edukacji hybrydowej dla klas 1-3 szkół podstawowych. Druga zmiana dotyczy ponownego otwarcia sektora usług, a więc salonów urody, fryzjerskich i kosmetycznych, które także będą mogły działać od 26 kwietnia w 11 z 16 województw.

Niedzielski dodał też, że w przyszłym tygodniu rząd przedstawi kompleksowy plan luzowania obostrzeń na cały maj, w którym znajdą się szczegółowe wytyczne dla branż, które najmocniej dotknęły restrykcje, a więc m.in. branży gastronomicznej oraz noclegowej. Poznamy też wtedy m.in. termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Przypomnijmy, że w świetle obecnych restrykcji hotele i obiekty noclegowe są zamknięte (z nielicznymi wyjątkami) do 3 maja.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Cieszmy się bo coś nam pozwolą... Banda kretynow i co dalej będziemy przytakiwać maski testy same absurdy... A szanowny Pan ze zdjęcia do więzienia?! 
Julian13, 22 kwietnia 2021, 2:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »