Fly4free.pl

Ryanair zawiesza większość tras z Polski do Wielkiej Brytanii! Zostały pojedyncze loty

samolot Ryanair
Foto: Dmitry Birin / Shutterstock

W związku z rozpoczęciem całkowitego lockdownu w Anglii, Ryanair jeszcze mocniej ścina siatkę połączeń z Polski do tego kraju. Na największych lotniskach w Polsce w okresie do początku grudnia pozostały jedynie pojedyncze trasy

W czasie lockdownu, który rozpoczyna się w Anglii w czwartek i potrwa przynajmniej do 2 grudnia, rząd nakazuje m.in. pozostanie w domach i zakazuje podróży poza Wielką Brytanię z wyjątkiem powodów służbowych i innych ważnych powodów. W połączeniu z kwarantanną dla ludzi przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii nie dziwi, że popyt na podróże do Wielkiej Brytanii spadł niemal do zera. Efekt? Ryanair odwołuje zdecydowaną większość lotów z i do Wielkiej Brytanii z Polski. Na jak długo? Patrząc na system rezerwacyjny widzimy, że większość tras z tych, które zostały teraz wycięte, znika w okresie od połowy listopada do początku grudnia. Co dalej? Wszystko zależy zapewne od ewentualnego złagodzenia restrykcji, więc jest to trochę wróżenie z sufów, ale w obecnej sytuacji trudno o optymizm. Nie da się jednak ukryć, że skala cięć jest ogromna. Jakie trasy zawiesza Ryanair?

Przewoźnik zawiesza m.in. trasę z Szyman do Londynu-Stansted (ostatni lot 16 listopada – powrót 14 grudnia). Zawieszone będzie też połączenie z Bydgoszczy do Birmingham (od 17 listopada do 1 grudnia), a także 2 pozostałe trasy Ryanaira z Łodzi: ostatni lot do Londynu-Stansted odbędzie się 15 listopada, powrót będzie miał miejsce dopiero 2 grudnia. W przypadku trasy do East Midlands, ostatni lot z Łodzi odbędzie się 16 listopada, a następny – najwcześniej 4 grudnia.

Swoją drogą – zawieszenie tych tras oznacza, że w drugiej połowie listopada na lotniskach w Łodzi i Bydgoszczy nie będą realizowane żadne regularne loty pasażerskie.

Jak na innych lotniskach?

W przypadku pozostałych portów lotniczych łatwiej napisać o trasach, które zostały w siatce niż tych, które zostały zawieszone. I tak: wygląda na to, że przynajmniej do początku grudnia nie będzie rozkładowych lotów Ryanaira do Wielkiej Brytanii z lotnisk w Poznaniu, Rzeszowie i Katowicach.

Jeśli chodzi o pozostałe lotniska z siatki Ryanaira, to w przypadku Wrocławia w okresie od drugiej połowy listopada do grudnia zostają tylko loty do Londynu-Stansted, w przypadku Gdańska i Modlina – połączenia do Londynu i Edynburga, a w przypadku Krakowa – w systemie w tym okresie wciąż figurują poączenia do Liverpoolu, Bristolu, Edynburga, Londynu i Manchesteru.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »