Fly4free.pl

Ryanair tnie sporo lotów z Polski. Niektórym może solidnie popsuć plany na majówkę!

Foto: Dziurek / Shutterstock

Nie ma zawieszonych tras, ale znika bardzo dużo częstotliwości – głównie w związku z zamknięciem bazy w Sztokholmie, ale nie tylko. Ryanair mocno opóźni też m.in. start lotów z Polski do Chorwacji.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Ryanair zamyka kolejne bazy operacyjne: w przyszłym roku irlandzka linia zamknie bazy w Norymberdze i Sztokholmie, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec. Oba zamknięcia miały być związane z globalnym uziemieniem Boeingów 737 MAX i w efekcie – coraz większymi opóźnieniami w dostawie nowych samolotów dla Ryanaira. Teraz widzimy, że ta sytuacja będzie miała też wpływ na zmiany w siatce połączeń Ryanaira w lotach z Polski w letnim rozkładzie lotów.

Co się zmieni? Najpierw dobra wiadomość: jak na razie Ryanair nie zamyka żadnych połączeń, ale obcina częstotliwości i opóźnia start niektórych połączeń. Zmiany jako pierwszy opisał na forum Fly4free.pl niezawodny skrzat – bardzo dziękujemy!

W sezonie letnim Ryanair zmniejszy więc liczbę lotów do Sztokholmu – od kwietnia wypadną więc środowe loty do stolicy Szwecji z Gdańska oraz czwartkowe połączenie na lotnisko Skavsta z Krakowa. Zniknęły też poniedziałkowe i niedzielne loty z Modlina do Sztokholmu.

Cięcia dotyczą też innych tras: od kwietnia zniknie niedzielne połączenie z Krakowa do Dortmundu (z rozkładu wynika, że w sezonie letnim będzie realizowane 3 razy w tygodniu zamiast 4).

Jednak największą zmianą na gorsze jest miesięczne opóźnienie startu lotów z Polski do Zadaru w Chorwacji. Pierwotnie połączenia te miały wystartować na przełomie marca i kwietnia z Gdańska, Poznania i Krakowa, jednak teraz z rozkładu wynika, że skasowane zostały wszystkie loty zaplanowane na kwiecień. W efekcie pierwsze loty z tych 3 lotnisk do chorwackiego miasta zaplanowane są dopiero na sobotę 2 maja i niedzielę 3 maja, co niestety mocno komplikuje plany wielu pasażerów, którzy liczyli na lot irlandzką linią w okolicach majówki.

Foto: Ryanair
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Mam nadzieję, że ta firma beknie za swoją politykę i to , jak traktują pasażerów. Niski budżet, to nie znaczy, że można ludzi nabijać w butelkę niczym w trzy karty.
arek.audi, 10 grudnia 2019, 17:37 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »