Fly4free.pl

Ryanair przywraca po 2 latach przerwy trasę z Polski do jednego z najładniejszych miast w Europie!

Foto: Mariia Golovianko / Shutterstock
Od 29 marca Ryanair uruchomi połączenie z Krakowa do Norymbergi. Ma to związek z ponownym otwarciem przez Irlandczyków bazy operacyjnej w tym niemieckim mieście – trasa do Norymbergi wraca po 2 latach przerwy.


Decyzja Ryanaira o ponownym uruchomieniu bazy w Norymberdze jest o tyle ciekawa, że przewoźnik zamknął ją na cztery spusty na początku 2020 roku i… było to kompletnie niezwiązane z pandemią koronawirusa. Oficjalnym powodem był brak wolnych samolotów w związku z opóźnieniami w dostawach Boeingów 737 MAX, ale tak naprawdę przyczyna była taka sama jak wszędzie: zbyt wysokie opłaty, za małe rabaty i inne bonusy, do których przyzwyczajona była irlandzka linia. Z drugiej strony pokazuje to nam jednak, że Ryanair w obliczu pandemii trochę zmienia swoją strategię i dokonuje resetu relacji z lotniskami, które na nowo muszą starać się o względy przewoźnika. Sympatie i antypatie z przeszłości już nie mają znaczenia – liczy się tylko aktualna oferta. Jak więc wygląda wznowienie bazy przez Ryanaira w Norymberdze?

Zostanie ona uruchomiona wiosną 2022 roku, w jej ramach Ryanair uruchomi 15 nowych tras z Norymbergi (w sumie w letnim rozkładzie będzie ich 27). Wśród nich znalazło się m.in. połączenie do Krakowa, także zawieszone w 2020 roku.

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że trasa ta zostanie przywrócona 29 marca, a loty będą realizowane 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele. Swoją drogą – oznacza to spory potencjał pod krótkie wypady na citybreak.

Bo też trzeba przyznać, że Norymberga to jedno z najładniejszych historycznych miast w Europie i naprawdę jest tam co robić. Pisaliśmy zresztą o tym na naszych łamach (także w tym miejscu).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »