Fly4free.pl

Ryanair chce zimą podwoić ofertę lotów z Warszawy! „Będą nowe kierunki z Lotniska Chopina”

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock
– Na pewno będziemy chcieli rozwijać naszą ofertę na Lotnisku Chopina i myślę, że tej zimy pasażerowie zobaczą kolejne nowe kierunki z Warszawy. I to niezależnie od tego, ja potoczą się dalsze rozmowy z lotniskiem w Modlinie – mówi w rozmowie z fly4free.pl Michał Kaczmarzyk, dyrektor generalny linii Buzz, czyli polskiej spółki-córki Ryanaira.

Bez wielkich fanfar, za to z wypełnionymi po brzegi samolotami Ryanair wrócił w niedzielę do regularnych lotów z Lotniska Chopina. Zrobił to po ponad 4 latach przerwy, bo ostatnią trasę (połączenie krajowe do Szczecina) zawiesił z Warszawy w styczniu 2019 roku. Teraz wrócił trochę z musu, bo w jego stołecznym mateczniku w Modlinie przepustowość jest na wyczerpaniu. I po pierwszych dniach obecności w Warszawie wyraźnie widać, że Irlandczycy chwalą sobie tę decyzję.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby rezerwacji na nasze połączenia z Lotniska Chopina. Na większości lotów mamy praktycznie komplety pasażerów. Ale najbardziej cieszy nas liczba rezerwacji na bardziej odległe terminy, a więc maj, czerwiec czy początek lipca. W tych przypadkach liczba rezerwacji dla połączeń z Warszawy jest znacznie wyższa niż w analogicznym okresie dla Modlina – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Michał Kaczmarzyk, dyrektor generalny linii Buzz.

– Wynika to głównie z faktu, że Warszawa to specyficzny rynek, który w dużej mierze „sprzedaje się sam” i gdzie nie trzeba wielkiego wysiłku, aby wypełnić samolot – mówi Michał Kaczmarzyk, który nie ukrywa, że Ryanair planuje zwiększyć swoją obecność na Chopinie.

Na pewno będziemy chcieli rozwijać naszą ofertę na Lotnisku Chopina i myślę, że tej zimy pasażerowie zobaczą kolejne nowe kierunki z Warszawy. I to niezależnie od tego, jak potoczą się dalsze rozmowy z lotniskiem w Modlinie – mówi Kaczmarzyk.

Na konkrety oczywiście za wcześnie, choć dyrektor linii Buzz nie wyklucza, że Ryanair zimą podwoi swoje oferowanie z Warszawy. Oznaczałoby to ok. 35 rotacji tygodniowo (czyli w sumie 70 operacji). Co oczywiście wciąż nie jest bardzo dużą liczbą, ale dobitnie pokazuje, że Irlandzka linia chciałaby zabawić w Warszawie na dłużej.

Przypomnijmy, że w dopiero co rozpoczętym sezonie letnim Ryanair uruchomił z Lotniska Chopina loty do Alicante, Wiednia, Brukseli Charleroi, Pafos i Palma de Mallorca.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
I super dla Warszawy. A czy z Poznania pojawi się w końcu Malaga ?
michalzpoznania, 28 marca 2023, 10:45 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »