Fly4free.pl

Rajska wyspa otwiera się na turystów. Ale pod warunkiem że… mają miliony na koncie

Fidżi plaża i palmy
Foto: Martin Valigursky / Shutterstock.com

Podczas gdy kolejne kraje otwierają swoje granice i powoli odmrażają branżę turystyczną, jedna z najbardziej rajskich wysp świata – Fidżi postanowiła podejść do tematu zupełnie inaczej. Zamiast zwykłych turystów, chce przyciągnąć przede wszystkim… milionerów. I obiecuje im bezpieczne schronienie na czas pandemii koronawirusa.

– Powiedzmy, że jesteś miliarderem, który chce latać własnym odrzutowcem, wynająć własną wyspę i zainwestować miliony dolarów w Fidżi – jeśli już podjąłeś wszystkie niezbędne środki ostrożności i poniosłeś wszystkie związane z tym koszty, możesz mieć nowy dom, aby uciec przed pandemią do raju – oświadczył Frank Bainimarama, premier Fidżi.

Inni rządzący również potwierdzili, że osoby z odpowiednią sumą na koncie jako pierwsze będą mogły podróżować na Fidżi.

– Z naszego punktu widzenia to dobry sposób na zachowanie równowagi między wciąż istniejącym zagrożeniem, a odmrażaniem ekonomicznym, które jest niezwykle istotne dla kraju – przyznał Aiyaz Sayed-Khaiyum, prokurator generalny cytowany przez CNN.

Co ciekawe, Fidżi zdecydowało też, że obowiązującą wciąż kwarantannę dla obcokrajowców turyści będą mogli odbyć na swoich prywatnych statkach i jachtach zacumowanych u wybrzeży wyspy. Oczywiście pod warunkiem, że… mają własny jacht. Biorąc jednak pod uwagę grupę docelową, do której Fidżi chce adresować otwarcie granic, nie powinno być z tym problemu.

Wciąż nie wiadomo, kiedy i na jakich zasadach granice otworzą się dla „normalnych” turystów.

To jednak nie jedyny kraj, który w ostatnim czasie zdecydował, że w obliczu światowej pandemii koronawirusa będzie stawiał przede wszystkim na turystów z pełniejszym portfelem. Bardzo podobną decyzję podjęła niedawno Tajlandia, która przyznała, że nie chce już dłużej być rajem dla backpackerów. Dlatego, gdy kraj w pierwszej kolejności otworzy 4 i 5-cio gwiazdkowe hotele, m.in. na Phuket Koh Samui i Koh Phangan.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Powiedzmy, że jestem miliarderem... mam d d.. jaką g... wyspę fidzi... i co w tym temacie?
wit123, 29 czerwca 2020, 18:36 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »