Fly4free.pl

Rajska wyspa i marzenie każdego podróżnika znoszą restrykcje wjazdowe! Testy już niepotrzebne

Foto: GuilhermeMesquita / Shutterstock
Od 1 listopada lokalne władze karaibskiej wyspy Sint Maarten zniosły wymóg przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa dla w pełni zaszczepionych podróżnych. Jak czytamy w serwisie „Carribean Journal”, to pierwsze miejsce na Karaibach, które zdecydowało się na taki krok. Restrykcje wjazdowe dla zaszczepionych znosi też Peru.

Położone w Małych Antylach Sint Maarten to terytorium zależne Holandii i jedna z najpiękniejszych wysp na Karaibach. Słynie przede wszystkim ze słynnej Maho Beach – plaży zlokalizowanej tuż przy lotnisku, co oznacza, że codziennie nad samymi głowami plażowiczów ląduje po kilkanaście samolotów. Jednak Sint Maarten ma zdecydowanie więcej atrakcji, które czekają na turystów.

Dlatego z pewnością ucieszy Was informacja, że dd 1 listopada Sint Maarten zdecydowało się na poluzowanie restrykcji. Od tego dnia w pełni zaszczepieni turyści nie będą musieli wykonywać testu na koronawirusa przed podróżą. Tak jak w przypadku innych krajów, za w pełni zaszczepionego uznaje się tę osobę, która przyjęła ostatnią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w ciągu 14 dni przed podróżą.

Jednocześnie osoby niezaszczepione, które chcą podróżować na Sint Maarten będą musiały w dalszym ciągu przedstawić negatywny wynik testu na COVID: testu PCR wykonanego na 72 godziny przed podróżą lub antygenowego (48 godzin przed podróżą).

Machu Picchu w Peru
Foto: saiko3p / Shutterstock

Peru też luzuje restrykcje

Podobne luzowanie restrykcji dla turystów przeprowadziło też Peru, słynące przede wszystkim z Machu Picchu, a więc marzenia każdego turysty.

Do tej pory wszyscy wybierający się do tego kraju musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa przed wejściem na pokład samolotu – dotyczyło to zarówno osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych.

Jednak teraz, jak czytamy na stronach agencji informacyjnej Andina, od 1 listopada w pełni zaszczepieni turyści będą mogli wjeżdżać do tego kraju na podstawie certyfikatu zaszczepienia. Nowy wymóg dotyczy wszystkich osób powyżej 12 roku życia. Wciąż należy jednak wypełnić formularz lokalizacyjny.

Z kolei osoby niezaszczepione lub nie w pełni zaszczepione muszą w dalszym ciągu przedstawić przed podróżą negatywny wynik testu PCR na koronawirusa wykonany 72 godziny przed podróżą. Z obowiązku tego zwolnione są dzieci poniżej 12 roku życia, które będą wpuszczane bez testów pod warunkiem braku symptomów wskazujących na zakażenie koronawirusem.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach także inne kraje zdecydowały się wpuścić zagranicznych turystów. A to nie koniec dobrych wieści, bo już wkrótce restrykcje wjazdowe poluzują m.in. Kuba i Stany Zjednoczone.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Czy restrykcją nie jest że do kraju może wjechać tylko osoba zaszczepiona? 
Marcin Lipsa, 5 listopada 2021, 17:24 | odpowiedz
Pierwsze miejsce na Karaibach?? Naprawde???  a Dominikana??? Z tego co wiem to ani testu nie trzeba ani tym bardziej zaczipowania....
Grażyna Buła, 5 listopada 2021, 21:04 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »