Fly4free.pl

Prawie 17 godzin lotu non-stop! Padł nowy rekord – to najdłuższa trasa krajowa w historii!

Foto: Martin Valigursky / Shutterstock

16129 kilometrów pokonał Airbus A350-900 mało znanej francuskiej linii lotniczej French Bee, bijąc tym samym rekord najdłuższej bezpośredniej trasy krajowej w historii – czytamy w serwisie Simple Flying.

Z komunikatu prasowego przewoźnika wynika, że rekordowy lot miał miejsce 14 maja, gdy samolot wystartował z lotniska Tahiti-Faa’a i po 16 godzinach i 49 minutach doleciał na lotnisko docelowe, czyli Paris-Orly. Samolot wystartował w czwartek o godz. 10.51 czasu lokalnego, a na miejscu znalazł się w piątek o godzinie 15:40. W czasie podróży samolot leciał ze średnią prędkością 940 km/h.

Nie wiemy jednak, ilu pasażerów było na pokładzie samolotu, który ma aż 411 foteli, w tym 376 w klasie ekonomicznej i 35 w klasie premium. Z całą pewnością nie było ich jednak wielu, bo w normalnych okolicznościach samolot na tej trasie robi postój w San Francisco, gdzie zabiera dodatkowych pasażerów i uzupełnia paliwo.

Wiadomo jednak, że w drodze z Paryża był to lot cargo – przewoźnik przewiózł ponad 20 ton sprzętu medycznego.

Przypomnijmy, że dotychczasowa najdłuższa trasa krajowa została wykonana w połowie marca – wówczas Boeing 787 linii Air Tahiti Nui wykonał bezpośredni lot z Papeete (stolicy Polinezji Francuskiej) do Paryża i pokonał dystans 15715 kilometrów w czasie 15 godzin i 45 minut.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jaka tam ona krajowa? Po prostu Francuzi, Anglicy i inni napadali kiedyś na inne kraje, okradali je i do dziś się nie wycofano. Pierwszym, któremu miano taką ekspansję za złe był Hitler.
obibok, 17 maja 2020, 15:20 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ale przecież lotnisko w Papeete to jest wlaśnie Tahiti Faa'a, czyli obydwa loty zaczęły się w tym samym miejscu.  Dlaczego więc ten ostatni miał o 400 km dłuższą trasę? Ja bym tego nie uznał.
Artur Taszynski, 10 marca 2021, 22:43 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »