Fly4free.pl

Pracownicy linii lotniczej fingowali własną śmierć, by wyłudzać zasiłki pogrzebowe!

Foto: Thai Airways

Przynajmniej 26 pracowników linii Thai Airways ma postawione zarzuty wyłudzania zasiłków pogrzebowych od przewoźnika. Według relacji tajskich mediów, mieli oni przedstawiać sfabrykowane akty zgonu, by otrzymać pieniądze od linii. A jakby tego było mało… potem normalnie pojawiali się w pracy!

Sprawa jest bardzo tajemnicza, a 26 przyłapanych pracowników może być… tylko wierzchołkiem góry lodowej.

– Przeglądając dokumenty zauważyliśmy, że liczba pracowników aplikujących o zasiłki pogrzebowe niespodziewanie wzrosła w ciągu kilku ostatnich lat. Sprawdziliśmy te dane i wygląda na to, że wiele z dostarczonych aktów zgonu jest sfałszowanych, bo osoby uznane za zmarłe w dalszym ciągu pracują dla Thai Airways – mówi w tajskich mediach przedstawiciel przewoźnika.

Na fałszowaniu aktów zgonu przyłapano 26 pracowników linii, ale przewoźnik dysponuje tylko danymi od 2013 roku i podejrzewa, że w poprzednich latach takich przypadków było więcej. Dla linii ten proceder oznacza bardzo duże straty finansowe – Thai Airways szacuje je aż na 14 mln THB, czyli ponad 1,7 mln PLN!

Z punktu widzenia przewoźnika to niezwykle ważne, bo tajska linia znajduje się obecnie w postępowaniu przed sądem upadłościowym i przechodzi restrukturyzację, która ma ją uratować. Długi Thai Airways wynoszą aż 11,3 mld USD, a w ramach oszczędności przewoźnik zamierza uziemić na stałe swoje największe maszyny, czyli Airbusy A330, A380 oraz Boeingi 747.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »