Fly4free.pl

Portugalia zaostrza przepisy: do hotelu i restauracji wejdziesz tylko z testem lub certyfikatem!

Foto: ESB Proffesional / Shutterstock

Zwiększona liczba nowych zakażeń wariantem Delta sprawiła, że od najbliższego weekendu Portugalia wprowadza kolejne obostrzenia: zameldować się w hotelu będą mogły tylko osoby z ważnym negatywnym wynikiem testu na koronawirusa lub podróżni po pełnym cyklu szczepień.

Co prawda liczba nowych zakażeń w Portugalii jest daleka od danych z początku roku, gdy dziennie notowała ona po kilkanaście tysięcy nowych przypadków koronawirusa, to jednak i tak jest ona największa od lutego. Do tego prawie 90 procent nowych przypadków to bardziej zakaźny wariant Delta, w związku z czym Portugalia zdecydowała się na zaostrzenie restrykcji. Czego dotyczą?

Już od dzisiaj osoby, którą chcą się zameldować w hotelu, będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, certyfikat zaszczepienia lub dowód tego, że jesteśmy ozdrowieńcami. Czy to problem? Tak i nie, bo Portugalia i tak wymaga obecnie tych dokumentów od turystów, którzy chcą uniknąć kwarantanny. Większy kłopot może za to czekać osoby niezaszczepione, które planują przemieszczanie się po kraju i zmiany hoteli – testy na COVID-19 mają bowiem swoją ważność, może więc pojawić się potrzeba, by w trakcie podróży dokonać… ponownego testu. Choć to marna pociecha, wiele hoteli już zapowiada, że na recepcji będzie można wykonać szybkie testy COVID.

Portugalskie władze zapowiadają, że nowe przepisy mają dotyczyć wszystkich obiektów noclegowych, a więc także tych prywatnych, wynajmowanych np. przez Airbnb.

Ale to nie koniec zmian, bo jak czytamy w depeszy agencji Reuters, zmiany mają też dotyczyć restauracji: kto będzie chciał z nich skorzystać, także będzie musiał przedstawić test, certyfikat lub dowód przejścia choroby (nie dotyczy to ogródków). Zmiany dotyczą 60 regionów kraju z największą liczbą zakażeń (w tym Lizbony i Porto) i mają obowiązywać w weekendy: od piątku wieczór do niedzieli wieczór.

– Bardzo długo naszym jedynym sposobem walki z pandemią było ograniczanie aktywności gospodarczej. Z certyfikatem COVID i większą dostępnością testów mamy większe możliwości zagwarantowania bezpieczeństwa – mówi Mariana Vieira da Silva z portugalskiego rządu.

Osoby i instytucje, które nie podporządkują się nowym przepisom, mogą zostać ukarane mandatami w wysokości do 500 EUR (dla osób fizycznych) i 10 tys. EUR (dla firm).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Cofiemy się do epoki kamienia łupanego... 
Julian13, 9 lipca 2021, 11:29 | odpowiedz
Żenada. 
wiks91, 9 lipca 2021, 15:01 | odpowiedz
Avatar użytkownika
ludzie, obudźcie się póki jeszcze nie jest za późno... jeszcze rok temu kto by takim pomysłem rzucił to byśmy to foliarzem nazwali, dzisiaj już oswajamy się z tym. Co będzie dalej? Segregacja i podział ludzi trwa w najlepsze. 
yolero, 9 lipca 2021, 22:08 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »