Fly4free.pl

Polska przedłuża zakaz lotów do 2 krajów UE! Z egzotyki też na razie nici

Foto: Vitali Matokha / Shutterstock

Przynajmniej do 28 lipca został przedłużony zakaz lotów pasażerskich z Polski do Portugalii i Szwecji – wynika z właśnie opublikowanego rozporządzenia Rady Ministrów.

Najnowsze rozporządzenie rządu w praktyce utrzymało obecny stan, jeśli chodzi o odmrażanie ruchu lotniczego w naszym kraju. W rządowym dokumencie czytamy więc, że w dalszym ciągu możliwe jest wykonywanie operacji lotniczych do wszystkich krajów Unii Europejskiej z wyjątkiem Portugalii i Szwecji. Oznacza to, że przynajmniej do 28 lipca (wtedy wygasa obecne rozporządzenie) nie będzie można wykonywać lotów pasażerskich do tych dwóch krajów.

Nie zmieniła się też lista krajów spoza UE, do których loty z Polski są dozwolone. W dalszym ciągu są to Czarnogóra, Gruzja, Japonia, Kanada, Albania, Korea Południowa i Ukraina.

Negatywnym zaskoczeniem jest z pewnością to, że na liście nie znalazły się takie kraje jak Turcja czy Egipt, które każdego roku są bardzo popularnymi kierunkami turystycznymi wśród Polaków. To z całą pewnością złe wieści dla biur podróży.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
skończy się na tym że będą czartery z Polski do Berlina albo Frankfurtu i... droga wolna na świat
Irek Kapler, 14 lipca 2020, 22:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »