Fly4free.pl

Polscy turyści opanowali antyCOVID-owy raj. Takich tłumów znad Wisły jeszcze tu nie było!

Foto: Aleksandar Todorovic / Shutterstock

W wakacje w Albanii największa liczba turystów czarterowych przyleciała samolotami z Polski! – wynika z danych lotniska w Tiranie. Wszystko wskazuje na to, że Albania zdecydowanie trafiła do łask naszych podróżników.

Przez większość tego roku Albania była długo jednym z nielicznych krajów, do którego można było wjechać bez żadnych pandemicznych restrykcji, takich jak kwarantanna czy negatywny wynik testu. Sytuacja ta zmieniła się dopiero 6 września, gdy Albania wprowadziła wymóg testowania przed przylotem, jednak nie da się ukryć, że kraj ten sporo skorzystał na braku restrykcji w wakacje.

Ostatecznych danych na temat liczby turystów jeszcze nie ma, ale już pojawiają się pierwsze sygnały, że mogły to być rekordowe wakacje, jeśli chodzi o liczbę turystów z Polski w Albanii.

Świadczą o tym choćby dane lotniska w Tiranie na temat lotów czarterowych w lipcu i sierpniu. Wynika z nich, że w wakacje przez port lotniczy w stolicy Albanii przewinęło się 81 tysięcy turystów z Polski, którzy przylecieli tu lotami czarterowymi. To… prawie dwa razy więcej turystów z naszego kraju niż w 2019 roku i ponad 40 procent ogólnej liczby pasażerów czarterowych w Tiranie w wakacje – w lipcu i sierpniu z tej formy transportu skorzystały 174 tys. zagranicznych podróżnych.

Na kolejnych miejscach w rankingu popularności lotów czarterowych znaleźli się Ukraińcy (38,5 tysiąca pasażerów lotów czarterowych) i… turyści z Arabii Saudyjskiej (9 tysięcy osób).

Popularność Albanii wśród Polaków potwierdzają hotelarze.

– Jeśli wyłączymy turystów albańskojęzycznych, to zdecydowanie najwięcej mamy tu gości z Polski, którzy dokonali bardzo wielu rezerwacji – mówi w rozmowie z serwisem Albanian Dsily News Blerim Norja z Royal G, jedengo z największych hoteli w Durres.

Dane dotyczące turystów z Polski są bardzo imponujące, a musimy pamiętać, że oficjalne statystyki będą zapewne jeszcze wyższe – nie obejmują one bowiem połączeń regularnych, ale też turystów, którzy przyjechali do Albanii własnym środkiem transportu, np. samochodem.

Samo lotnisko w Tiranie też chwali się dużym ożywieniem ruchu. W lipcu i sierpniu obsłużyło ono w sumie 983 tysiące pasażerów, czyli aż o 21,3 procenta więcej niż… w przedpandemicznym 2019 roku.

Wstępnie szacuje się, że w tym roku Albanię może w sumie odwiedzić nawet 200 tys. turystów z Polski.

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Byłem , widziałem , potwierdzam :)
wiks91, 17 września 2021, 11:23 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »