Fly4free.pl

Podróżuj za darmo przez miesiąc pociągami po całej Europie! Wracają kultowe bilety

Foto: bellena / Shutterstock

Aż 60 tysięcy darmowych biletów dla młodych ludzi urodzonych w 2002 i 2003 roku ufunduje Unia Europejska. Jeśli więc jesteście w tym wieku lub macie znajomych, którzy wkrótce osiągną pełnoletniość, dajcie im znać – w przyszłym roku możecie bowiem przeżyć przygodę życia.

O programie DiscoverEU pisaliśmy na naszych łamach już kilka razy – to inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której osiemnastolatkowie z Europy mogą przez miesiąc za darmo podróżować pociągami po całym Starym Kontynencie. Bilety są przydzielane państwom członkowskim UE na podstawie liczby mieszkańców i mogą się o nie ubiegać osoby, które niedawno ukończyły 18 lat. A teraz… po krótkiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa program wraca.

Jak informuje serwis Euractiv, na kolejną edycję przeznaczono aż 60 tysięcy biletów, które mogą otrzymać młodzi ludzie urodzeni w 2002 i 2003 roku. Rekrutacja ma ruszyć w październiku, a podróże będą mogły się odbywać w wybranym okresie 30 dni pomiędzy marcem 2022 i marcem 2023.

Proces aplikacyjny będzie wymagał kandydatów odpowiedzi na sześć pytań dotyczących historii i kultury Europy. Następnie będą one przeglądane przez specjalną komisję, która wyłoni zwycięzców.

Nie jest jeszcze jasne, ile darmowych biletów z puli będzie przeznaczonych dla Polaków. W poprzednich edycjach było to 1,5 tysiąca biletów Interrail, jednak wtedy dostępna pula wynosiła 30 tysięcy biletów. Teraz będzie ich dwa razy więcej, choć z drugiej strony – od przyszłego roku program będzie finansowany w ramach programu Erasmus+, a zatem będzie dotyczył także krajów uczestniczących w programie spoza UE.

Nie da się ukryć, że zainteresowanie z pewnością będzie duże – w 2019 roku program DiscoverEU przyciągnął około 75 tysięcy zgłoszeń z całej Europy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »