Fly4free.pl

Podniebne WiFi: za darmo czy za dopłatą? Linie, w których nie stracicie łączności ze światem

Już ponad 50 linii lotniczych na świecie oferuje możliwość surfowania po sieci na pokładach samolotów. Pięć udostępnia darmowe połączenie z internetem pasażerom klasy ekonomicznej. Specjalnie dla Was porównujemy taryfy za korzystanie z Wi-Fi w wybranych liniach.

Wprowadzenie wytycznych zezwalających na korzystanie z przenośnych urządzeń elektronicznych podczas lotu stanowiły początek cyfrowej podniebnej rewolucji, która stopniowo obejmuje kolejne kontynenty. Możliwość bezprzewodowego połączenia z internetem wysoko nad chmurami to kamień milowy w historii lotnictwa. Świadczenie takiej usługi wiąże się bowiem z koniecznością pokonania szeregu wyzwań technicznych.

W przypadku lotów transkontynentalnych, sygnał do anteny zamontowanej na kadłubie samolotu dostarczają satelity okołoziemskie. Podczas lotów nad lądem możliwe jest bezpośrednie połączenie z nadajnikami naziemnymi. Stosowane technologie zostały zatwierdzone przez władze lotnicze jako bezpieczne dla działania pokładowych systemów i urządzeń. Korzystanie z sieci bezprzewodowej w specjalnie wyposażonym samolocie jest możliwe dopiero po osiągnięciu wysokości przelotowej (10 000 metrów). W ekstremalnych warunkach pogodowych mogą nastąpić przerwy w dostawie usługi podczas lotu. Sieć nie jest też dostępna w przestrzeni powietrznej tych państw, w których obowiązuje zakaz korzystania z Internetu na pokładach samolotów. W czasie startu i lądowania, gdy zapalona jest sygnalizacja „zapiąć pasy”, wszystkie urządzenia większe niż tablet muszą być schowane.

Kolejne linie lotnicze inwestują miliony dolarów w wyposażenie swoich samolotów w system bezprzewodowej sieci. Ze względu na wysokie koszty instalacji, większość przewoźników nie może sobie pozwolić na bezpłatne udostępnianie sygnału pasażerom, jednak pięć linii oferuje usługę za darmo. Czy mieliście już okazję przetestować Wi-Fi na pokładzie samolotu?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
"Surfowanie w przestworzach możliwe jest po wybraniu jednego z pakietów FlyNet: 1 godz. połączenia – 9 EUR (ok. 36,80 PLN) lub 3 500 mil w programie Miles and More 4 godz. – 14 EUR (ok. 57,30 PLN) lub 4 500 mil cały lot (do 24 godz.) – 17 EUR (ok. 70 PLN) lub 5 500 mil" No to za darmo czy za kilka euro??
m, 1 kwietnia 2015, 20:33 | odpowiedz
szkoda że to wszystko bujda, leciałem ostatnio norwegianem i jak zwykle nie było wifi, kurs madryt - warszawa. znaczy było, ale nie dało się z nim połaczyć, próbowałem z 3 różnych urządzeń
anonim, 1 kwietnia 2015, 20:36 | odpowiedz
ale fajnie to teraz odrazu ze samolota na fejsbuka bedzie sie mozna pochwalic ze sie saczy darmowy alkohol
helena, 1 kwietnia 2015, 21:05 | odpowiedz
Turkish Airlines ma bezpłatny internet tylko w klasie biznes. Jakieś stare dane macie dzieciaczki
piczelinqua, 1 kwietnia 2015, 21:23 | odpowiedz
Avatar użytkownika
anonimszkoda że to wszystko bujda, leciałem ostatnio norwegianem i jak zwykle nie było wifi, kurs madryt – warszawa. znaczy było, ale nie dało się z nim połaczyć, próbowałem z 3 różnych urządzeń
ja leciałem norwegiem w tamtym tygodniu dwa razy i net hulał na maxa bez najmniejszych problemów WAW-LGW, LGW-MAD
tomwie, 1 kwietnia 2015, 21:46 | odpowiedz
Avatar użytkownika
8 MYR to okolo 8 PLN a nie 1,02 PLN tak "bajdełej"
Krzysztof Napora, 2 kwietnia 2015, 0:48 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Współczuję tym, którzy koniecznie muszą być online 24h....przerażające.... A teraz czekam na falę minusów:D
singielka_1976, 2 kwietnia 2015, 7:37 | odpowiedz
singielka_1976Współczuję tym, którzy koniecznie muszą być online 24h….przerażające….A teraz czekam na falę minusów:D
Dla niektórych jedynym sensem podróżowania jest publikowanie fotek z podróży na fejsie. Możliwość zrobienie tego z samolotu - bezcenna.
arts, 2 kwietnia 2015, 8:37 | odpowiedz
Avatar użytkownika
singielka_1976Współczuję tym, którzy koniecznie muszą być online 24h….przerażające….A teraz czekam na falę minusów:D
Niektórzy zwyczajnie pracują lecąc samolotem i dostęp online do świata to konieczność podczas lotu i ogromne ułatwienie. Nie można mierzyć wszystkich swoją miarką.
Andrzej_2013, 2 kwietnia 2015, 11:54 | odpowiedz
singielka_1976Współczuję tym, którzy...
Współczuję, że nie możesz się powstrzymać przed krytyką innych, których nie znasz i nic o nich nie wiesz. No tak, jedno wiesz - ty jesteś od nich lepsza.
man4business, 2 kwietnia 2015, 11:54 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Andrzej_2013
singielka_1976Współczuję tym, którzy koniecznie muszą być online 24h….przerażające….A teraz czekam na falę minusów:D
Niektórzy zwyczajnie pracują lecąc samolotem i dostęp online do świata to konieczność podczas lotu i ogromne ułatwienie. Nie można mierzyć wszystkich swoją miarką.
Andrzej-pełna zgoda, ja to doskonale rozumiem, że są ludzie, którzy w samolocie pracują, jednak z moich obserwacji wynika, że na pewnych trasach albo ich nie ma w ogóle albo są w decydującej mniejszości, bo większość to jak wyżej ktoś pisał: ci co ślęczą na fejsie non-stop.
singielka_1976, 2 kwietnia 2015, 12:21 | odpowiedz
Avatar użytkownika
man4business
singielka_1976Współczuję tym, którzy…
Współczuję, że nie możesz się powstrzymać przed krytyką innych, których nie znasz i nic o nich nie wiesz. No tak, jedno wiesz – ty jesteś od nich lepsza.
Wow, cóż za psychoanaliza domorosłego pseudopsychologa, mam nadzieję, że dzięki temu postowi poczułeś się lepiej:P
singielka_1976, 2 kwietnia 2015, 12:22 | odpowiedz
singielka_1976Współczuję tym, którzy koniecznie muszą być online 24h….przerażające….A teraz czekam na falę minusów:D
Dla mnie lot to idealny czas, aby jeszcze troche posurfowac w poszukiwaniu informacji, rozkladow jazdy, ktore przydadza sie na miejscu. Kiedy juz wyladuje, to z internetem moze byc roznie (ostatnio w Paryzu latalysmy z kolezanka po punktach orange, bo kupiona karta prepaid nie dzialala, a pracownicy byli niekumaci).
april, 2 kwietnia 2015, 12:26 | odpowiedz
singielka_1976cóż za psychoanaliza domorosłego pseudopsychologa
No proszę, o mnie też nic nie wiesz, ale nie przeszkadza ci to ani trochę wylać swoją wielką pogardę do innych. Nie, nie bawię się w psychologię, sama sobie wystawiasz świadectwo tym "wysoko zawieszonym nosem". Co właściwie cię obchodzi, kto i co robi? Masz z tym jakieś problemy? eot
man4business, 2 kwietnia 2015, 17:39 | odpowiedz
bardzo fajna opcja dla pasazerow podrozujacych biznesowo jak I dla normalnych urlpowiczow, dodatkowo polecam wszystkim zainteresowanym http://preply.com/pl/japoński-przez-skype japonski skype za darmo
Asia Mak, 11 czerwca 2015, 18:24 | odpowiedz
polecam serdecznie //preply.com/pl/japoński-przez-skype japonski skype za darmo
Asia Mak, 11 czerwca 2015, 18:26 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »