Fly4free.pl

Pierwszy kraj UE zmienia strategię. Zniosą wszystkie ograniczenia i restrykcje!

Foto: Radu Becan / Shutterstock

Premier Holandii Mark Rutte zapowiedział, że od 1 listopada zniesione zostaną wszystkie ograniczenia, które zostały wprowadzone w tym kraju w związku z pandemią koronawirusa. Oczywiście, dotrzymanie tego terminu będzie zależało m.in. od tempa szczepień i utrzymania niskiej liczby nowych zakażeń.

Deklaracja premiera to spore zaskoczenie, bo do tej pory Holandia miała jedne z bardziej restrykcyjnych przepisów, jeśli chodzi o przeciwdziałanie pandemii koronawirusa. Jednocześnie należy jednak podkreślić, że decyzja holenderskiego rządu ma charakter warunkowy i jest rozłożona w czasie.

– Zaznaczam, że zniesienie wszystkich restrykcji do 1 listopada będzie możliwe jedynie wtedy, jeżeli infekcji nadal będzie ubywać, a liczba zaszczepionych dalej będzie rosnąć – poinformował Rutte.

Na razie od 30 sierpnia Holandia zdecydowała o ponownym otwarciu szkół wyższych i zawodowych, choć na sali wykładowej będzie się mogło znajdować maksymalnie 75 osób. Dodatkowo od 20 września przestanie obowiązywać w Holandii wymóg zachowania półtora metra dystansu.

– Pamiętamy nagły wzrost liczby zakażeń na początku lata, gdy pod koniec czerwca dokonaliśmy szeregu luzowania obostrzeń. Teraz chcemy wyciągnąć z tego wnioski – mówi Rutte.

I tak – przynajmniej do 19 września restauracje, bary i kawiarnie będą musiały być zamykane o północy i nie będą mogły się otwierać przed 6 rano. Od 20 września ponownie mogą być otwarte teatry, kina i inne placówki, organizujące wydarzenia dla więcej niż 75 osób. Najdłużej, bo aż do 31 października, mają być zamknięte dyskoteki i kluby nocne. Jeśli jednak wszystko pójdzie dobrze, 1 listopada niemal wszystkie restrykcje zostaną usunięte – w tym te dotyczące wpuszczania do niektórych miejsc tylko zaszczepionych czy ozdrowieńców.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »