Fly4free.pl

Pierwsze biuro podróży w Polsce oferuje wyjazdy workation! Czy to będzie hit jesieni i zimy?

praca zdalna
Foto: kudla / Shutterstock
Itaka postanowiła się wpisać w pandemiczny trend pracy zdalnej i poinfomorwała o uruchomieniu nowej oferty, skierowanej do ludzi poszukujących dobrych warunków do pracy na odległość w ciepłych krajach.

„Workation” nie jest nowym terminem, jednak w czasie pandemii takie wyjazdy mocno zyskały na popularności. Stało się tak oczywiście dzięki rosnącej popularności pracy zdalnej, która sprawiła, że wielu z nas nie jest już przyklejonych do biurek i odkryliśmy, że możemy wykonywać naszą pracę nie tylko z domu, ale właściwie z każdego miejsca na świecie. Wiele krajów też poczuło pismo nosem i zaczęło mocno kusić atrakcyjnymi warunkami cyfrowych nomadów, byle tylko zechcieli przyjechać właśnie do nich i… trochę popracować (a przy okazji – zostawić tam swoje pieniądze).

Zazwyczaj takie wyjazdy organizuje się indywidualnie, ale Itaka postanowił wykorzystać fakt, że jest to szybko rosnąca gałąź turystyki i włączyła tzw. Workation (czyli połączenie pracy z wakacjami) do swojej oferty.

– Wprowadzamy tę ofertę jako pierwszy polski touroperator – mówi wiceprezes Itaki, Piotr Henicz.

Itaka zaoferuje takie „pracujące wakacje” na 5 wyspach. Będą to Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, Teneryfa oraz portugalska Madera. Pobyty w ramach „workation” można rezerwować w okresie od listopada do kwietnia, poszczególne pobyty trwają po 22 dni.

Czym mają się wyróżniać takie urlopy z pracą zdalną? Itaka wyjaśnia, że przede wszystkim starannie wyselekcjonowanymi hotelami, które oferują najlepsze warunki pracy zdalnej, w tym szybki dostęp do internetu, ale też rozrywki i ciekawe miejsca do odwiedzenia w okolicy.
Ceny wahają się w zależności od lokalizacji i standardu hotelu. Na Maderze można upolować 22-dniowy turnus w cenie od 4599 PLN od osoby (śniadania i obiadokolacje w cenie), ale są też oferty kosztujące 6 a nawet 8 tys. PLN. Podobnie jest w przypadku Gran Canarii – najniższa cena to 5,5 tys. PLN, choć na liście hoteli są też znacznie droższe obiekty.

– Uznaliśmy, że pięć wysp u wybrzeży Afryki znakomicie się nadaje do tego celu. Poza dostępem do dobrego internetu zapewniają stabilną, bardzo przyjemną pogodę z temperaturą 22-25 stopni Celsjusza, plaże, możliwość uprawiania sportów wodnych i wiele atrakcji, które można odwiedzić podczas krótkich, kilkugodzinnych wycieczek – mówi Henicz.

Czy to będzie hit?

Patrząc na ceny – trudno powiedzieć. Z pewnością jednak Itaka trafnie wpisuje się w obecne trendy i nie można wykluczyć, że zdoła zachęcić klientów zainteresowanych taką ofertą. Tym bardziej, że jest to szansa na lepsze wyniki w znacznie trudniejszym dla touroperatorów sezonie zimowym – stąd m.in. wydłużenie turnusów.
Więcej na temat oferty workation znajdziecie na stronie Itaki.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »