Fly4free.pl

Pierwsze biuro podróży stawia sprawę jasno: Bez szczepienia z nami nie pojedziesz!

szczepionka
Foto: Daniel Schludi / Unsplash

Brytyjski operator statków wycieczkowych i biuro podróży Saga zapowiedziało, że z ich oferty będą mogli skorzystać tylko ci pasażerowie, którzy zaszczepią się przeciw COVID-19! – informuje „Daily Telegraph”.

Jest to jednocześnie pierwsza firma z branży podróżniczej, która stawia sprawę w tak jasny sposób. Każda z osób, która chce wyruszyć w rejs którymś ze statków musi przynajmniej dwa tygodnie przed podróżą zaszczepić się drugą dawką szczepionki. Skąd ten pomysł?

– Podjęliśmy decyzję, aby każda osoba podróżująca z nami była w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19. Nasi klienci chcą mieć pewność tego, że inni podróżujący z nimi także będą chronieni przed koronawirusem – mówi rzecznik biura Saga.

Jedną z przyczyn jest też fakt, że Saga specjalizuje się w podróżach dla ludzi po 50-tym roku życia i starszych, a więc siłą rzeczy bardziej narażonych na komplikacje zdrowotne w wyniku koronawirusa.

Saga planuje też wprowadzić całkowicie nowy protokół zabezpieczeń przeciw COVID-19: na liście są obowiązkowe szybkie testy przed wejściem na pokład, zachowanie dystansu społecznego oraz podwojenie liczby personelu medycznego.

Saga zapowiedziała, że planuje wznowić wyjazdy wakacyjne w maju – wtedy organizowane będą pierwsze wycieczki objazdowe i rejsy po rzekach. Na początku czerwca przewoźnik zaplanował zaś 2 rejsy transatlantyckie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
To życzę pełnych rejsów ,ale z powietrzem, lub przebranżowić się na transport zboża,ropy,czy innych towarów.
andrzejdz, 20 stycznia 2021, 15:52 | odpowiedz
I oby z nimi nikt nie poleciał 
Hansu, 20 stycznia 2021, 21:10 | odpowiedz
Skoro będą zaszczepieni i chronieni to po zasady dystansu społecznego i obowiązkowe testy?
Mateusz Banasiak, 21 stycznia 2021, 12:41 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Będą mieli klientów, którzy będą chcieli się szczepić. A część foliarzy po prostu nie skorzysta z ich usług. Same korzyści :)
apadlo, 21 stycznia 2021, 16:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Chcieli i mogli a to nie to samo. A kto to są Ci foliarze? Producenci foli? Czemu dobrze jak nie latają?
apadlo Będą mieli klientów, którzy będą chcieli się szczepić. A część foliarzy po prostu nie skorzysta z ich usług. Same korzyści :)
lb10, 21 stycznia 2021, 16:33 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »